5 míst, na kterých to kočky při hlazení milují nejvíce

Pavla Gabrhelíková

Kočky se zdají nevypočitatelné. Ale když se naučíte "mluvit" jejich řečí, hned se jim dokážete lépe vlichotit do přízně. Přečtěte si pravidla pro kočičí mazlení a staňte se oblíbencem svých malých tygříků!

  1. Ještě před mazlením. Pokud za vámi kočka sama nepřišla nebo si vedle vás nelehla, zvažte, jestli je vůbec dobrý nápad ji začít otravovat. Kočky mají rády svůj klid a když chtějí pomazlit, přijdou samy.
  2. Na bradičce. Na čelisti a u fousků na stranách tlamičky milují kočky škrabkání nejvíc. Pokud je vaše kočka vzteklá, zkuste ji vzít proti její vůli do náruče a tato místa intenzivně třít. Uvidíte, že se uklidní. Navíc tu mají značkovací receptory. Takže sami tak jdete naproti tomu, abyste byli její.
  3. Na zadečku. Milují drbání u kořene ocasu. Stejně jako psi. Kočky si sem sice, na rozdíl od neohrabaných psů, dosáhnou, ale ne tak šikovně, jako to dokážou vaše prstíky s nehty.
  4. Bříško. Pokud si před vámi kočka sama lehne na záda, tak ji tam podrbejte. Ale dávejte si pozor na její řeč těla, a to hned ze dvou důvodů. Buď vás může kousnout, protože to přeženete, nebo ji budete sexuálně vzrušovat a rozparádíte ji tím.
  5. Sledujte ocas. Kočky jsou díky němu o dost čitelnější. Když s ním začnou divoce mávat ze strany na stranu, raději se kliďte. Znamená to, že jsou nervózní a v hlavě jim běží únikový plán.