8 nejoriginálnějších psích jmen inspirovaných jídlem

Pavla Gabrhelíková

Výběr psího jména je vždycky boj. Nechcete nic tuctového, aby k vám po přivolání v parku přiběhli další tři psi, zároveň nic moc složitého, aby se na to rychle naučil slyšet. Navíc by psí jméno němělo mít víc než dvě slabiky. Jaké jméno tedy vybrat? Zkuste se inspirovat jídlem!

  1. Šiška. Ocení nejvíc ti, kteří holdují české kuchyni. Takové šišky s mákem… Každopádně je to jméno se dvěma výraznými sykavkami a dobře se skloňuje.
  2. Toast. Jednoslabičná jména jsou pro psy vůbec nejlepší. Nechybí ani sykavka, navíc se z něj dá moc hezky udělat zdrobnělina.
  3. Liči. Ideální jméno pro malou fenečku, která je sladká stejně jako toto slaďoučké čínské ovoce. Jste pak zavázáni vychovat ji tak, aby z ní nebyl žádný trhač.
  4. Muffin. Umíme si představit čivaváčka, který má kožíšek nadýchaný stejně jako je jemné oblíbené pečivo. F je navíc dost výrazné písmeno, které se bez problému rozezní celým psím parkem.
  5. Sushi. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi fenkou a psem, sushi je oboupohlavní a neutrálně originální.
  6. Čili. Začíná výraznou měkkou souhláskou a hodí se pro ostřejší pejsky. To samozřejmě neznamená, že má pak vaše fenečka právo někoho sežrat. Nicméně k takové pitbulce se výborně hodí.
  7. Pepper. A u koření ještě zůstáváme. Pepper je oblíbené anglické jméno i pro dvounohé čubičky. Navíc můžete tvrdit, že je vaše fenka asistentkou Iron Mana.
  8. Sugar. Babičce význam tohoto jména asi budete muset vysvětlit, ale pokud vám nevadí proniknutí anglicismů do našeho jazyku, směle do pojmenování psa po bílém heroinu, neboli cukru.