4 tipy, jak připravit nejlepší kámošce nezapomenutelné narozeniny

Lucie Bryndová

Každý rok řešíme stejné dilema. Ať už se jedná o rodinu, partnera nebo přátele. Je těžké neustále vymýšlet nové a nové nápady, jak je překvapit a přichystat jim k narozeninám něco originálního. A ještě těžší je to mnohdy u nejlepší kamarádky. Co udělat pro to, aby na svůj narozeninový den dlouho vzpomínala?

  1. Malé gesto mnohdy potěší více. Na květiny od ctitelů nebo svého přítele je už asi zvyklá. Co kdyby jí ale přišlo něco milého do práce od nejlepší kamarádky? Zkuste jí poslat nějaký malý dáreček, může to být i něco dobrého na zub. Připojte k němu také hezké přání a vzkaz, kde se po práci sejdete.
  2. Připravte něco sama. I když třeba nejste dokonalá kuchařka, jednoduchý dortík nebo cupcake zvládne každý. Snažte se připravit něco sama. Nemusí to být dort jako z pohádky. Pokud není kamaráda na sladké nebo jí příliš zdravě, můžete připravit i odlehčenou variantu. Dávejte jen pozor na to, jestli není na něco alergická, abyste nakonec nebaštila svůj výtvor sama. Nebo místo dortíku nachystejte večeři. Inspirovat se můžete v celé řadě kuchařek nebo na internetu. Najít se dají i velmi snadné a chutné recepty, které vaši kamarádku určitě potěší a vám nezpůsobí žádné vrásky na čele.
  3. Vymyslete program jen pro vás dvě. Kamarádka určitě bude za společný čas strávený s vámi velmi ráda. Zvlášť, pokud obě dvě celý týden pracujete a času na sebe vám příliš nezbývá. Zamyslete se nad tím, co má ráda, kam ráda chodí nebo zda vám někdy neříkala o místu, kam by se jednou ráda podívala. Nemusí to být zájezd na Maledivy, určitě vymyslíte něco dostupnějšího a časově méně náročného. Klidně to může být víkend v přírodě, relax nebo výlet do nějakého evropského města.
  4. Požádejte o pomoc další přátele. Znáte i další dobré přátele své kamarádky a nechcete být na všechno sama? Pokud nechcete oslavu jen ve dvou, svolejte všechny ostatní, kteří budou moci, a uspořádejte kamarádce oslavu společně. Každému můžete zadat nějaký úkol a příprava tak nebude pouze na vás. Společně se můžete složit také na nějaký větší dárek, který byste si jí sama dovolit pořídit nemohla. Kamarádce o ničem samozřejmě neříkejte a překvapte ji.