4 znamení, že jste připravení na cestovní dobrodružství

Eva Vogelová

Rádi byste se vydali na delší cestu, ale neustále ji odkládáte? Možná už přišel čas ji uskutečnit. Následující body vás přesvědčí, že byste se už měli pomalu začít balit.

  1. Cítíte se neklidní a nespokojení

Usínáte frustrovaní a nervózní? Máte pocit, že váš život je každý den úplně stejný? Ráno vstanete, jdete do práce či školy, tam se poctivě snažíte plnit úkoly, které vám leží na bedrech, odpoledne si jdete nakoupit jídlo, věnujete se nějakému koníčku a najednou je večer. Všechno se točí pořád dokola. Není divu, že vám připadá všechno stejné a jste nespokojení. To se občas stává, nemusí vás to zneklidňovat, ale můžete s tím něco dělat. Vyrazte za dobrodružstvím, které vám na nějakou chvíli změní život. Dlouho se nerozhodujte, pokud máte tu možnost, sbalte si věci klidně ještě dnes. Když se cítíte se svým životem nespokojení, teď je ta pravá chvíle na cesty.

  1. Máte rádi výzvy

Máte dostatek energie na zkoušení nových věcí, jste velmi aktivní. Mimo školu či práci se věnujete ještě dalším aktivitám a chcete neustále posunovat své hranice. Přirozeně vás přitahuje dobrodružství, cítíte, že k vám patří. Z některých věcí máte strach, ale ten pro vás není velkou překážkou. Pokud se už nějakou dobu nudíte a nevíte, co nového byste vyzkoušeli, vyrazte na cesty. Sbalte si batoh se stanem a odleťte na místo, kde jste ještě nikdy nebyli. Prozkoumejte ho a přespávejte pouze pod širákem. Zkuste si vystačit jen sami se sebou. Skamarádíte se s přírodou, naučíte se o sebe postarat bez elektřiny, sprchy, obchodů a internetu. Dostanete se ze své komfortní zóny a posílíte tím své sebevědomí.

  1. Nemůžete přestat snít o cestování

Často sníte o cestách do různých zemí a dohledáváte si o nich informace. Sledujete je na různých fotkách a videích. Máte plně pokrytou nástěnnou tabuli cestovními plány. Často se na ni díváte, když máte těžké chvíle a sníte o tom, že se na daná místa jednou podíváte. Na tom není nic špatného. Když zavřete oči a vizualizujete si daná místa, má to zklidňující efekt. Pokud o dobrodružných cestách sníte již několik let, měli byste s tím přestat a konečně jednat. Když nemáte v nejbližší době naplánováno založit si rodinu či koupit dům na hypotéku, neměl by být pro vás velký problém si za nějaký čas na cestu peníze ušetřit. Nechte strach doma a vyrazte do světa. Neměli byste svoji dobrodružnou cestu odkládat o další měsíce. Život není dostatečně dlouhý na to, abyste pořád něco odsunovali.

  1. Život vám nedává smysl

Máte pocit, že vám najednou nedává nic smysl? Nechápete, proč studujete školu či děláte určitou práci. Nechápete, proč se pořád musíte točit v jednom kole. Takové pocity pravděpodobně přepadnou alespoň jednou za život téměř každého. Pokud máte pocit, že život nemá žádný smysl, něco je v něm špatně. Máte dvě možnosti – buď se budete snažit řešit příčinu svých pocitů, nebo se na všechno vykašlete a vydáte se na cesty. Pokud uděláte to druhé, možná vám zase život bude dávat smysl, protože ho na chvíli změníte a vyvážete se ze stereotypu.