4 způsoby, jak pomoct kočce s plynatostí

Paga

Občas ujede nějaký ten prdík každému. Pokud ale vaše kočka promění každou místnost do pár minut v plynovou komoru, něco je špatně. Zkuste dát na naše doporučení a uvidíte, že se jejímu bříšku uleví.

  1. Vypusťte lidské jídlo. Není totiž určené zvířatům a ne každá kočka má kačení žaludek, který vše bez problémů stráví. Kočky jsou například, navzdory všeobecnému přesvědčení, alergické na kravské mléko, které jim způsobuje plynatost a průjem. Stráví jen kozí mléko. Pokud kočku napájíte kravským mlékem a nějak často prdí, už víte proč.
  2. Příliš mnoho vlákniny. Pro některé šelmy je velký obsah vlákniny v granulích dráždivý. Takže je možná problém ve stravě, kterou kupujete. Zkuste se mrknout na krmivo, které nemá tak vysoké hodnoty této látky. Ale pozor, měňte granule postupně. Jinak kočce můžete zavařit ještě víc.
  3. Častější krmení. Kočky bývají nenažrané. Pokud to platí i o vašem miláčkovi, který do sebe nasouká hned vše, co mu nasypete, zkuste mu raději krmení rozdělit do menších dávek a krmte ho několikrát denně. Určitě se mu uleví.
  4. Malé cvičeníčko. Když lidé sedí celý den na zadku, taky se jim často nahromadí plyny. Bytové kočky nemají tolik možností se realizovat. Jejich trávící trakt není tak často v pohybu a důsledkem jsou problémy s trávením. Sežeňte proto hračky a trochu svou kočku rozpohybujte. Ulevíte jejímu temperamentu i střevům.