5 důkazů toho, že vás partner absolutně nerespektuje

Pavla Gabrhelíková

Máte někdy pocit, že jste jenom něčí majetek? Že nemáte žádná práva? Že jste méněcenní? Tady je pět potvrzení toho, že se vám to nezdá, a navíc to ani není vaše chyba!

  1. Chodí si k vám, jak chce. Pokud se nečekaně a neohlášeně objevuje u vás v práci, na vaší dámské jízdě nebo u vás doma, hraničí to se stalkingem. Jestli tam navíc stropí scénu, asi je vám jasné, že to není ok.
  2. Snaží se s vámi manipulovat. Chce vás totiž mít neustále pod kontrolou. Potřebuje, abyste se mu cítili zavázáni nebo si dělali výčitky. A to i když jste nic neprovedli. Takhle se chová jenom narcis a vy byste se ho měli zbavit!
  3. Vydírá vás sexem. Dělá ze sexu odměnu za zásluhy. Takhle to ale přece být nemá.
  4. Není na váš pyšný. Když jsme ve vztahu, netoužíme po ničem jiném, než aby nás ten druhý obdivoval. Je to totiž člověk, který vidí naše snažení, bolest i úspěch. Ale pokud nad každou naší životní událostí jen mávne rukou, něco je špatně.
  5. Odmítá přistoupit na kompromis. Nebo na to, že se taky někdy plete. Vztah ale není videohra. Jde tu především o to, aby byly obě strany šťastné. A ne o to, kdo vyhraje.