5 otázek, na které by se sám sebe měl zeptat každý muž předtím, než si vezme svoji partnerku

Eva Vogelová

Plánujete svoji partnerku požádat o ruku? Pořádně si to promyslete, abyste si tím v budoucnu nezkomplikovali život. Zeptej se sami sebe na následující otázky a chvíli nad nimi uvažujte. To vám pomůže v rozhodování, zda své partnerce pořídit prstýnek, či nikoliv.

  1. Jsem opravdu připravený se oženit?

Manželství je závazek na celý život. Neberte ho na lehkou váhu. Dobře si promyslete, zda se chcete na zbytek svého života uvázat ke svojí přítelkyni. Zeptejte se sami sebe, jestli partnerku milujete natolik, že právě s ní chcete prožít svoji budoucnost. Uvědomte si, že manželství je v některých chvílích docela dřina. Ne vždy se se svojí ženou na všem dohodnete. Pokud jste ji už požádali o ruku, máte ještě pořád možnost ze svého rozhodnutí vycouvat. Když si uvědomíte, že se na to ještě necítíte, nejde o sobecké gesto. Se svými pochybnostmi se svěřte přítelkyni. V klidu si s ní o tom popovídejte, pokud je rozumná, pochopí to.

  1. Jakou budoucnost se svojí partnerkou budu mít?

Máte ujasněnou svoji společnou budoucnost? Chcete oba rodinu, budovat kariéru nebo cestovat? Pokud každý z vás chce něco jiného, mohlo by to časem znamenat rozpad vašeho manželství. Když si svoji budoucnost představujete každý jinak, nevěstí to nic dobrého. Ověřili jste si, zda spolu dokážete žít v jednom domě či bytě, rozdělili jste si své role a ujasnili společnou budoucnost? Znamená to, že můžete v klidu vstoupit do manželství. V opačném případě se nad tím ještě zamyslete.

  1. Mám rád její rodinu a dokážu se s ní dohodnout?

Možná se vám to nejeví jako důležitá otázka, kterou byste si měli pokládat před sňatkem se svojí partnerkou, mýlíte se ale, budete totiž patřit do její rodiny, takže je důležité, abyste do ní zapadli. Pokud má vaše přítelkyně dobrý vztah se svými rodiči, pravděpodobně je s nimi v kontaktu a chce se s nimi vídat. Toho byste se měli účastnit i vy. Když jste si s jejími rodiči nepadli moc do oka, měli byste se pokusit to napravit a rozumně si s nimi o tom promluvit. Upřímně jim dejte najevo, že milujete jejich dceru a jste ochotní s nimi kvůli ní dobře vycházet. Rodiče partnerky by vám totiž jinak do budoucna mohli společné soužití dost znepříjemnit.

  1. Dokážeme se spolu smát?

Síla humoru je ve vztazích často podceňována. Pokud se spolu moc nesmějete, značí to, že si spolu pravděpodobně stoprocentně nerozumíte. Každý z vás se směje něčemu jinému, nemáte společný smysl pro humor. To se může projevit i v komunikaci. Pokud na sebe budete mluvit, ale nerozumět si, manželství vám moc dlouho nevydrží. Smích je v životě velmi důležitý, bez něj by patrně za nic nestál. Když se společně s partnerkou dokážete smát, zvládnete spolu lépe překonávat překážky.

  1. Máme stoprocentně vyřešené své finance?

Dohodli jste se na penězích? Budete mít oddělený či společný bankovní účet? Někdo z vás pravděpodobně vydělává víc, což tomu druhému možná může trochu vadit. Budete se se vším dělit přesně napůl, nebo bude platit větší část složenek ten, kdo vydělává víc? Možná se vám to nyní zdá zbytečné řešit, ale je to nutné. Po svatbě by mohlo na toto téma vzniknout spoustu konfliktů.