5 způsobů, jak psovi projevit lásku v jeho vlastní řeči

Pavla Gabrhelíková

Pes je šelma, ne plyšák, to samozřejmě víme. Jenže my ty naše chlupaté čumáky tak milujeme! Proto pro vás máme pět tipů, díky kterým váš pes pozná, že je pro vás nejdůležitější bytostí v celé galaxii.

  1. Upřený pohled do očí. Pozor, na cizího psa takto nekoukejte, chtěl by s vámi poměřit síly! V přírodě je koukání z očí do očí výzva k boji. Nicméně pokud to děláte doma se psem, kterého znáte, bude se s vámi cítit velmi dobře, takřka intimně. V podstatě ho tak totiž objímáte očima.
  2. Zvednuté obočí. Když psa vítáte, zkuste se soustředit na to, abyste co nejvíce zvedli obočí. Čím větší obličejovou aktivitu projevíte, tím víc váš pes ví, že k němu chováte vřelé pocity.
  3. Pozvěte ho do postele. Když ho necháte spát po vašem boku, bude cítit, že je členem smečky. Ale pokud máte dominantního psa a stále si ujasňujete pravidla, raději ho nechte v pelechu. Postel je za odměnu.
  4. Pokládejte si na něj hlavu. Možná jsem si všimli, že se o vás pes otírá nebo opírá. Je to projev důvěry a blízkosti. Takže když ho obejmete nebo si na něj položíte hlavu, bude vědět, že jste tam pro něj.
  5. Projevujte lásku tak, jak jste zvyklí. Určitě jste si našli i vlastní způsoby, jak svému psovi dát najevo, že jste rádi, že tam je. Ale tohle jsou super tipy, která vám pomohou dát mu extra pocit lásky!