6 důkazů, že jste introvertní extrovert

Eva Vogelová

Víte, že neexistují jen dva protipóly - extrovert a introvert? Spousta lidí by se dala zařadit někam mezi. Možná i vy.

  1. Jste rádi ve společnosti, ale někdy byste byli raději sami

Těšíte se na narozeninovou party, na kterou vás pozval váš nejlepší kamarád. Přijdete tam, něco vypijete a pohovoříte si s ostatními. Nemáte problém s nikým komunikovat, jde vám to skvěle. Nikdo by o vás neřekl, že jste tak trochu introvertní. Po chvíli však máte chuť jít domů a užívat si svoje pohodlí. Doma je prostě doma.

  1. Rádi mluvíte s lidmi, ale většinou si vybíráte situace, kdy nemusíte

S komunikací nemáte problém. Někdy se jí však chcete vyhnout. Máte chvíle, kdy nemusíte pořád něco s někým řešit. Není to na vás vidět, ale občas se snažíte najít nějakou výmluvu, abyste s lidmi nemuseli mluvit. O přestávkách ve škole se obklopíte knížkami a děláte, že se připravujete na další hodinu, aby vás nikdo nerušil. V práci děláte, že máte povinností až nad hlavu, aby se s vámi nedejbože někdo náhodou nezačal vybavovat.

  1. Potřebujete mít svůj klid

Rádi chodíte na společenské akce, ale znáte hranice. Když už jste z ní unavení, nikdo vás nepřemluví, abyste zůstali o pět minut déle. Sami dobře víte, kdy je toho na vás moc. Dokážete vycítit, kdy přišla ta správná chvíle k odchodu. Nemáte potřebu se ani nijak zvlášť opíjet, protože vám to za zkažený následující den nestojí.

  1. Lidé si o vás myslí, že jste extroverti

Na své okolí působíte sebevědomě a komunikativně. Myslí si o vás, že jste okouzlující, zábavní a vůdčí typ. A to všechno z toho důvodu, že se nebojíte vyjádřit svůj názor a zaujmout mezi lidmi jasné stanovisko či pozici. Dokonce jim nevadí ani to, že se občas společnosti straníte, protože chcete mít svůj vlastní klid. Vaše okolí si o vás jednoduše myslí, že jste extrovert. Vy jste však ve skutečnosti introvertní extrovert. Nemáte potřebu být středem pozornosti, ale často se tam ocitáte, protože na to máte talent.

  1. Máte rádi pozornost, ale jen někdy

Dokážete si užívat pozornosti, ale jen v určitých chvílích. Občas se cítíte dobře, když na vás směřují pohledy ostatních. Děje se to většinou ve výjimečných chvílích. Máte na sobě hezké oblečení a víte, že vám to v ten daný moment sluší. Dalším takovým je, když si jste jistí svým názorem a cítíte, že máte na to, abyste na plné čáře vyhráli konverzaci s protivníky. Jindy však máte pocit, že byste se nejraději zahrabali někam pod zem, aby vás nikdo neviděl.

  1. Dokážete se lidem svěřit a dokonce je i vyslechnout

Nemáte problém se přátelům svěřovat se svými starostmi. Oni vás vždycky rádi vyslechnou, protože vy děláte to samé. Nejen, že umíte vyjadřovat své myšlenky či pocity, ale vy je zvládáte i přijímat od ostatních. Okolí si vám neustále na něco stěžuje a vy mu trpělivě nasloucháte. Z toho důvodu si vás spousta lidí váží.