6 věcí, kterým byste měli dát ve 20 letech sbohem

Eva Vogelová

Máte dvacítku na krku? Pak bystě se měli nad některými věcmi ve svém životě zamyslet. Možná je i přehodnotit a dát jim sbohem.

  1. Nepříjemným vztahům s lidmi

Přestaňte se stýkat s lidmi, kteří na vás mají negativní vliv. Akorát vás stahují dolů.

  1. Dramatům

Když člověk dospívá, všechno hrozně řeší. Hroutí se z pitomostí. K pláči ho může dohnat i jedno nepovedené rande. Jste na tom podobně? Přestaňte ze svého života dělat drama. Na to budete mít dost času, až se vám v životě stane něco opravdu vážného. Snažte se nad některými problémy povznést. Nemá smysl řešit každou blbost, jinak vás z nich po dvacítce klepne, protože těch potíží přijde mnohem víc. (Nechceme vás strašit, ale…)

  1. Komplexům

Základní a střední škola není o ničem jiném, než o srovnávání a hodnocení. Známkování pro většinu lidí není nic příjemného. Učitelé vás neustále porovnávají s ostatními spolužáky. Ten, kdo nemá samé jedničky nebo alespoň vyznamenání, to vždycky nemusí nést dobře. Bude vám dvacet a tahle doba je pryč. Vykašlete se na schopnosti ostatních a soustřeďte se na jen na zlepšování těch svých. Není možné se pořád srovnávat s ostatními. Každý z nás totiž vyrostl v jiných podmínkách. Nechte mindráky odejít s minulostí.

  1. Nezdravým návykům

Pití alkoholu, pařby a celkově nezdravý život. To se do dvaceti dělá skvěle, protože vaše tělo to vydrží. Od dvaceti už to není takový med. Kila sama nabíhají nahoru, aniž by se je o to někdo prosil. Tímto životním stylem vaše tělo bude ve třiceti pěkně zhuntované. Raději si pomalu začínejte hlídat, co jíte. Nastavte si pravidelný režim a hlavně sportujte. Nemusíte to přehánět, zkuste si třeba alespoň jednou týdně zaběhat. Uvidíte, že vám za to vaše tělo poděkuje. Zpomalíte si tím stárnutí.

  1. Potřebě být neustále s někým ve vztahu

Táhne vám na dvacet a jste single? No a? Vždyť nejde o žádnou katastrofu. Pokud momentálně nemáte protějšek, neznamená, že jste divní a váš život skončil. Naopak. Využijte toho. Užívejte si, že se s nikým nemusíte hádat a často mu ustupovat. Můžete si dělat absolutně, co chcete. To je velmi osvobozující. Užijte si to, než s někým vletíte do vážného vztahu.

  1. Myšlence, že povolání určuje vaši lidskou hodnotu

Nezáleží na tom, jestli jste ředitel obří firmy, nebo prodavačka v marketu. Pokud půjdete dělat ne zrovna prestižní práci, nemusíte se kvůli ní cítit poníženě. Vězte, že vaše schopnosti a dovednosti neurčují, jakou hodnotu má vaše osobnost.

Témata: