Chcete okořenit svůj vztah? Přinuťte ho, aby žárlil! 5 tipů, jak na to

Lucie Bryndová

Žijete spolu nebo randíte už několik let a cítíte, že o vás nemá takový zájem jako na začátku? Je jasné, že si časem trošku zevšedníte a není to takové jako během prvních randíček. Neusínejte proto na vavřínech a začněte na svém vztahu trošku pracovat. Ničemu neuškodí, když budete trochu potvora!

  1. Snažte se vypadat co nejlépe. Máte domluvenou nějakou pracovní schůzku (nejlépe s mužem), akci s přáteli nebo kino s kamarádkou? Zapomeňte na nudný culík, conversky a roztrhané džíny. Koukejte se pěkně upravit a sledujte, jak se bude před vaším odchodem váš protějšek tvářit. Pokud to tak běžně neděláte a on to ví, bude se určitě vyptávat, kam jdete a proč se tak parádíte.
  2. Dávejte mu najevo, že se skvěle bavíte. Jestliže chcete ve svém partnerovi probudit žárlivost, vyrazte se bavit někam bez něj, choďte na nejrůznější akce, dělejte cokoli, abyste byla spokojená a cítila se svobodná. Bude tak mít pocit, že na něj vůbec nemyslíte a hned začne žárlit. Musíte to ale vážně cítit. Nic nedělejte násilím a jen proto, aby žárlil. Když budete příliš sledovat, jestli v něm žárlivost vzbudíte, nemůže to fungovat.
  3. Nebuďte vždy k dispozici. Muži mají rádi, když o vás mají přehled. Pokud jste mu stále dostupná, zmizí mezi vámi veškeré tajemno, které by v něm mohlo vzbudit žárlivost. Až vám příště zavolá, nezvedejte to hned. Jste přece v práci nebo můžete mít cokoli jiného na práci. Když se mu pak ozvete, neomlouvejte se, že jste nemohla, a nevysvětlujte, co jste dělala. Prostě jen řekněte, že jste měla něco na práci. Tím, že nebudete hned reagovat, v něm vzbudíte zájem o to, co děláte a s kým zrovna jste.
  4. Na nic se ho nevyptávejte. Je zvyklý, že se ho každý večer ptáte, jaký má na druhý den program, co ho čeká v práci nebo jestli nepůjde večer s kámošema na jedno? Zkuste to změnit. Dělejte, že vás vůbec nezajímá, co bude dělat. Možná to pro vás bude těžké, protože jste na to zvyklí už delší dobu, ale uvidíte, že si partner začne této změny všímat a začne pátrat po příčině tohoto chování.
  5. Zmizte na víkend pryč. Je zvyklý, že jste několik let každý víkend s ním nebo s jeho rodinou či vašimi dětmi? Udělejte mu čáru přes rozpočet a řekněte, že jste se domluvila s kamarádkou a že u ní přespíte. Vy tak budete mít chvilku jen sama pro sebe a jemu přiděláte vrásky na čele. Nejen, že se bude muset postarat o děti a domácnost a vymyslet sobě a dětem program, ale bude také přemýšlet nad tím, jestli jste opravdu s kamarádkou a zda se nechystáte někam do baru. Uvidíte, kolik zpráv vám za večer napíše.