6 nejtrapnějších způsobů, jak celebrity dostávají peníze

Pavla Gabrhelíková

Že zoufalé věci dělají jenom zoufalí lidé? Kdepak. Některé celebrity vydělávají docela zvláštními způsoby...

  1. Videohry. V současné době jsou největším trendem mobilní hry. Tyto hry, omezené mikrotransakcemi, se dají považovat za podvod, nicméně jsou taky velmi lákavým výdělkem pro mnohé společnosti. Svoji tvář jim propůjčili Mariah Carey, Arnold Schwarzenegger a dokonce i Kim Kardashian. Mladí lidé se jimi nechají nalákat a utrácácejí za ně nesmylsné peníze.
  2. Twitterový účet. Mít vysoký počet sledujících je velmi lukrativní. 50 Centa si koupila akciová společnost. Zaplatila mu za to, že své twitterové fanoušky přiměje nakoupit akcie.
  3. Autogramy. Když je dávají na předem domluveném místě a přijdou přitom do kontaktu se svými fanoušky, je to v pohodě. Celebrity ale taky prodávají své podpisy na eBayi za astronomické částky .
  4. Tvář produktu. Jistě, reklama je reklama, a když je Beyónce tváří Pepsi, není to nic hrozného. Horší to ale je například u léků na předpis. Celebrity nejsou lékaři a nemají ponětí, jestli nejsou léky ve skutečnosti škodlivé. Reklama tak cílí především na starší, důvěřivé lidi, kteří uvěří známé tváři.
  5. Žádná práce. Studia platí některé herce za to, že nic nedělají. To proto, aby je případně mohli obsadit a oni neměli na práci nic jiného. V té době teprve řeší potřebný budget, režii a podobně. Herci tedy sedí doma a nechávají si platit peníze za nicnedělání.