6 tipů, jak se odměnit za úspěšně zvládnuté zkouškové

Lucie Bryndová

Konečně! Na většině škol právě skončilo jedno z těch méně příjemných období, a to zkouškové. Probdělé noci, litry kafe i energiťáků a strach z neúspěchu teď budou zase na nějakou dobu minulostí. Na řadu teď přichází oslavy se spolužáky, přáteli a rodinou. Jak se odměnit za ten neskutečně dlouhý měsíc plný nervů?

  1. Nový účes. Chystáte se už delší dobu změnit barvu svých kadeří nebo si nechat zkrátit jejich délku? Teď je ten nejlepší moment. Objednejte se do svého oblíbeného salonu a nechte se hýčkat. Co si budeme povídat, jakékoli úpravy vlasů nejsou o zkouškovém zrovna na pořadu dne a jste rádi, když se vám je tu a tam vůbec podaří si je umýt. Takže si teď pořádnou péči opravdu zaslouží. A když už u kadeřníka budete, nechejte si od něj doporučit vyživující masku, aby vaše vlasy opět ožily.
  2. Wellness. Dostali jste k Vánocům voucher na masáž nebo jen cítíte, že je potřeba nechat tělo trošku odpočinout? Ať už vyrazíte na nějakou proceduru nebo si jen chcete chvíli oddychnout, ve wellness naberete dech. Zkuste si na sebe udělat čas celý den a nechejte se opečovávat. Ráno si jděte zacvičit nebo zaplavat, potom zajděte do sauny či páry a na odpoledne se objednejte na kosmetiku. I vaše pleť si zaslouží očistu a uvolnění při příjemné obličejové masáži.
  3. Kosmetika. Pro všechny milovnice pudrů, tvářenek, očních stínů, make-upu a řady dalších nezbytných serepetiček je největší odměnou pořízení něčeho nového. Vydejte se do prodejny s svou oblíbenou kosmetikou a nechejte si doporučit, co by se hodilo nejlépe pro váš typ pleti a vaši barvu očí či vlasů. Pokud bude v prodejně přítomna vizážistka, můžete ji poprosit, aby vás při této příležitosti nalíčila a pak vyrazit třeba na party se spolužáky.
  4. Něco hezkého na sebe. Každá správná žena samozřejmě nemá věčně nic na sebe. To je klasika a kdo tvrdí opak, ten lže. Takže vezměte kamarádku (nebo klidně více kamarádek), dobrou náladu a kreditku a vyrazte společně na nákupy. Teď jsou v obchodech navíc parádní slevy, takže i nějakou tu korunu ušetříte a zbude vám třeba ještě na kino nebo na nějakou hezkou výstavu.
  5. Víkend na horách. Nestihli jste letos kvůli škole zatím vyjet na hory? Ať už jezdíte na lyžích, prkně, běžkách nebo prostě jen milujete sníh a čerstvý vzduch, domluvte se s přítelem, kamarádkou nebo spolužáky a spojte oslavy úspěšně zvládnutých zkoušek s víkendem na horách. Lyžovačka nebo procházky vám pomohou přijít na jiné myšlenky, a navíc si konečně pořádně zasportujete, pokud jste pohybu o zkouškovém zrovna moc nedali.
  6. Nová knížka. Jasně, říkáte si, že toho čtení a ležení v knížkách obecně, už bylo fakt dost, ale kdo říká, že musíte číst něco jen z povinnosti? Jestli patříte mezi zaryté knihomoly, tak vám určitě nějaký nový kousek do knihovny radost určitě udělá. Zapátrejte v knihovně a mrkněte, který díl nebo knížka od vašeho oblíbeného autora vám ještě chybí a vydejte se pro ni do knihkupectví. Pokud už vám papírové knihy připadají jako zastaralé a dáváte přednost čtečce, pak samozřejmě nikam vyrážet nemusíte. Ale vůně nové knihy je prostě nenahraditelná, co myslíte?