6 věcí, které děláte lépe, než si ve skutečnosti myslíte

Lucie Bryndová

Přestože se vám může zdát, že vaši přátelé žijí bezstarostný život a mají se jako z pohádky, nemusí tomu tak být. Ale na tom nesejde. Důležité je přestat se neustále s někým porovnávat, ale uvědomit si vlastní štěstí a úspěch a naučit se vnímat, co je ve vašem životě skvělé, a to díky vám. I malé a obyčejné věci, které se vám zdají jako samozřejmost, jsou větší, než si myslíte.

  1. Nejste spokojeni se svým životem. Ptáte se často sami sebe, jestli skutečně žijete život, který jste si vysnili? Máte neustále nějaké pochybnosti? Znamená to, že jste stále otevřeni něčemu novému a že se máte stále kam posouvat, což je skvělé. Právě ti nejúspěšnější lidé chodí domů z práce s myšlenkami, že je možný i jiný způsob, jak vyřešit nějakou situaci, ať už pracovní, nebo životní. Dívejte se na to pozitivně.
  2. Máte vlastní zájmy. Máte čas na to dělat, co vás baví? Je úplně jedno, co to je. Ať už je to chození na procházky, ležení na gauči s chipsy jen tak u televize nebo nějaký sport. Důležité je ten čas opravdu mít. A jestliže ho máte, pak jste mnohem úspěšnější a máte větší štěstí, než si možná myslíte.
  3. Stojí za vámi opravdoví přátelé. Máte jednoho opravdu blízkého přítele a připadá vám, že to není dost? Lidé si často myslí, že když jsou obklopení dvaceti kamarády, je to skutečné štěstí. Ale jakmile se dostanou do nějakých potíží, většinou z tohoto velkého množství přátel není na blízku téměř nikdo. Možná jeden, dva. A to jsou ti opravdoví přátelé, kteří při vás budou stát i ve chvílích, kdy se vám nebude dařit nebo vás bude trápit nějaký problém. Těch se držte a věřte, že není štěstí mít hromadu přátel, kterým na vás nezáleží, ale mít jednoho či dva opravdové, je skutečně výhra.
  4. Jdete si za svým cílem. Nemusí být jeden, ale v každém období vašeho života nějaký. Je důležité si umět cíle klást, a nečekat, že vám něco spadne do klína. Je důležité něco pro uskutečnění cílů dělat. Přestože se vám dnes zrovna nechce. A jakmile cíle dosáhnete, stanovíte si další.
  5. Dokázali jste toho už hodně. Má na vás vaše rodina občas nějaké zbytečné řeči nebo vy sami si někdy říkáte, že nejste dost dobří? A co takhle se ohlédnout zpátky na výzvy, kterým jste kdy čelili a podařilo se vám se s nimi poprat? Zkuste je teď porovnat s tím, co řešíte aktuálně a uvidíte, že jste zvládli třeba už horší věci. Vlastní zkušenost vám tak může pomoci se uklidnit a začít si věřit.
  6. Jídlo je pro vás zážitkem. Nechodíte na jídlo nebo nevaříte proto, že byste umírali hlady, ale jíte proto, že si jídlo užíváte? Další důvod si uvědomit, že děláte věci mnohem lépe, než si myslíte.
  7. Jste nezávislí. Máte práci, vyděláváte peníze a můžete si za ně dovolit někde bydlet, jíst, oblékat se a dopřát si tu a tam něco hezkého na sebe, dojít si do divadla, kina nebo jet jednou za čas na dovolenou? Skvělé. Pak se nemáte vůbec špatně a můžete se opravdu radovat.