Proč si hodné holky vybírají zlobivé kluky?

Lucie Bryndová

Jsou inteligentní, milé, hodné, pro druhé by se rozdaly, ale často vedle nich vidíte muže, kteří jsou jejich pravým opakem. Jejich partnery jsou mnohdy muži naprosto arogantní, bezohlední a sebestřední. Určitě takových kamarádek nebo známých kolem sebe máte víc. Vrtá vám to hlavou a pořád si nedovedete zodpovědět otázku, co je vede k tomu, aby s někým takovým byly? Důvodů je celá řada.

  • Závislost. Říká se, že si láska nevybírá. Mnohdy to ale není až tak o samotné lásce, jako právě o závislosti. Holky, které randí s kluky, kteří se vám k nim prostě nehodí, si často uvědomují, že to není úplně ideální, ale stále hledají důvody, proč v takovém vztahu setrvávat a snaží se si namluvit, že na nikoho lepšího nemají a že jsou vlastně šťastné. Navíc čím méně od svých protějšků získávají, tím více se snaží vztahu dát. Je to paradoxní, ale je to takový začarovaný kruh.
  • Touha někam patřit. Některé holky se prostě stále hledají. Často jsou to dívky, které byly už jako malé vyčleněné z kolektivu nebo prostě nebyly v té nejpopulárnější partě holek, a tak si vztahem s někým takovým dokazují, že už konečně někam patří. Mnohdy se kvůli partnerovi úplně změní a dělají věci, které by je normálně ani nenapadly – například se nechají potetovat nebo začnou poslouchat úplně jinou hudbu a nemají tak úplně vlastní názor.
  • Genetika. Dle současných výzkumů existují dvě základní teorie týkající se preferencí výběru partnera. Jednou je homogamie, kdy si k sobě lidé hledají partnery s podobnými vlastnostmi, a druhou je teorie komplementarity, kdy se přitahují vzájemně zcela odlišní lidé. A právě tato teorie říká, že se takoví jedinci přitahují proto, že se zvyšuje šance na uspokojení jejich vlastních potřeb. Takže za to vaše kámošky prostě nemohou.
  • Chemie. Něco zcela nepopsatelného, přes co opravdu nejede vlak, je vzájemná chemie. Ať už to má holka v hlavě srovnané sebevíc a je sebelepší, když potká někoho, kdo jí opravdu neuvěřitelně voní, ztrácí hlavu. A tak se není čemu divit. Vše vysvětleno.
  • Adrenalin. Dalším důvodem, proč jsou hodné holky se zlobivými kluky, je neuvěřitelný adrenalin, který v takovém vztahu často panuje. Ten prostě ve vztahu s hodným klukem jenom stěží najdete. Některé ženy se v tom doslova vyžívají. Když je vztah tak trochu up and down, je to to pravé. Není to asi úplně nejšťastnější, na druhou stranu se takové dívky opravdu nenudí.
  • Žárlivost. Být ve vztahu s někým, na koho neustále žárlíte, je určitě lepší, než když vám je ten druhý jedno. A to je dalším významným argumentem holek, které podle vás nerandí s tím pravým. Hodní kluci nedávají důvod k žárlení a ta špetka nejistoty je ve vztahu pro některé ženy prostě zapotřebí.
  • Nepředvídatelnost. Pedstava lehce předvídatelného a stereotypního muže je tak trochu nudná a to je další důvod, proč vaše hodné kamarádky randí se zlobidly. Ženy obecně potřebují mít vztah plný vášně a vzrušení.
  • Sex. Přestože je přirozené, že ženám, které hledají vážný vztah, úplně neimponují muži, kteří střídají své sexuální partnerky jako ponožky, působí chlapi, kteří mají více zkušeností, na řadu žen lepším dojmem než kluci, kteří měli zatím jen dlouhodobý vztah s jednou partnerkou.