6 věcí, které upevní a posílí váš partnerský vztah

Eva Vogelová

Máte se s protějškem rádi, ale cítíte, že zamilovanost ve vašem vztahu pomalu vyprchává? Co dělat, než se to mezi vámi začne kazit. Co posílí vaši vzájemnou lásku?

  1. Oční kontakt

Partneři už sice jste, ale měli byste se snažit do sebe zamilovávat neustále. Oční kontakt zvyšuje pravděpodobnost, že se do sebe lidé znovu zamilují. Pokud na sebe uvrhnete hluboké pohledy a navzájem si budete koukat do očí, za chvíli vás popadne chuť se políbit. Nemluvte u toho, vnímejte jen sami sebe navzájem.

  1. Skládejte si navzájem komplimenty

Chvalte se navzájem. Najděte na svém partnerovi to, co se vám líbí, a sdělte mu to. Můžete mu složit kompliment ohledně vzhledu, dovedností nebo vlastností. Nepochybně za chvíli něco vymyslíte. Nemusí jít o žádné složitosti. Sdělte svému protějšku, že máte rádi jeho vlasy nebo oči. Neopomeňte ani jeho činy. Když uklidí byt, pochvalte ho. Na oplátku mu upečte něco dobrého. Vám by měl váš protějšek skládat komplimenty také, aby to bylo vyrovnané.

  1. Poslouchejte se navzájem

Oba byste měli dávat prostor tomu druhému. Pokud se váš protějšek potřebuje vypovídat, vyslechněte ho. Neodmítejte ho s výmluvou, že právě nemáte čas nebo náladu. Pevný partnerský vztah spočívá v tom, že budete jeden druhého respektovat i za cenu vlastního nepohodlí. Když se budete potřebovat vypovídat, oba se navzájem vyslechnete.

  1. Překvapujte se

Když jdete ze školy či z práce domů, vzpomeňte si na svého partnera. Kupte mu čokoládu, chlebíček nebo makronku. Udělejte to ve chvíli, kdy není důvod k žádné oslavě. Potěší ho to, protože bude překvapený. Koupíte mu něco malého, abyste mu tím dali najevo, že na něj myslíte a máte ho rádi. Můžete se navzájem překvapovat každý týden, i když nemáte narozeniny ani svátek.

  1. Vypněte veškerou elektroniku

Internet je jeden z důvodů, proč partneři málo sexu. Jednoduše se jim do něj nechce ve chvíli, když si projíždí sociální sítě, surfují na internetu nebo hrají hry. Někteří lidé jsou na internetu i závislí. Přijdou domů, sednou si na gauč a projíždějí na sociálních sítích všechno, co je zajímá. Máte to podobně? Pokud ano, jistě víte, že internet zabíjí čas i chuť na sex. Z toho důvodu si každý den alespoň na dvě hodiny vypněte veškerou elektroniku. Nebudete se dívat na filmy a projíždět profily ostatních na sociálních sítích. Slibte si to navzájem. Vyhraďte si pro sebe dvě hodiny denně, které můžete využít různě. Možná se vám bude chtít jít ven nebo zůstat doma a jen spolu mlčet. Pokud budete tuto činnost dělat opakovaně, vaše partnerské pouto zesílí.

  1. Odpouštějte si

Dokonalost neexistuje. Lidé dělají chyby, kterých následně litují. Někteří se z nich však dokáží poučit a už neudělají stejnou chybu dvakrát. Když vás váš protějšek v něčem zklame, řekněte mu, že vás zklamal, ale dejte mu druhou šanci. Každý si ji zaslouží (pokud někoho schválně nezmrzačil nebo nezavraždil).

Témata:, ,