7 činností, kterými se můžete zabavit, když zrovna nemáte peníze

Eva Vogelová

Možná máte pocit, že bez peněz si nemůžete život užít, protože veškerá zábava něco stojí, ale mýlíte se. Můžete dělat činnosti, které si užijete a nebudou vás stát vůbec nic. Čím se zabavíte i bez peněz?

  1. Čtěte si

Možná se vám doma nějakou dobu práší na knihu, kterou jste si chtěli přečíst už dávno. Čtení rozšiřuje obzory. Pokud je kniha dobrá, vtáhne vás rychle do děje. Budete ignorovat okolní svět a užívat si čtení. Pokud nemáte doma knihu, kterou byste si rádi přečetli, stačí navštívit knihovnu či si nějakou knížku půjčit od přátel. Když bude venku hezké počasí, nemusíte s knihou trčet jen doma, ale jděte si číst ven.

  1. Cvičte

Možná se vám do cvičení nikdy moc nechtělo, pkud však nemáte peníze a nevíte, co dělat, nemáte důvod, proč si nezacvičit. Na Youtube je spousta videí, podle kterých můžete cvičit různé cviky doma zadarmo. Vyberete si něco, co vám bude nejblíže. Můžete se vrhnout na posilovací nebo protahovací cviky. Pokud vás klasické cvičení neláká, jděte si zaběhat ven do parku. To je taky zadarmo. Během každého sportu se v mozku uvolňuje hormon štěstí. Nejenže uděláte něco dobrého pro své tělo a zabavíte se, ale ještě vám cvičení navodí dobrou náladu.

  1. Pusťte si oblíbený film

Máte nějaký oblíbený film, na který byste se mohli dívat nestále dokola? V tom případě nemáte, co řešit. Namísto navštívení drahého kina si pusťte něco sami doma.

  1. Sejděte se s přáteli

Nemáte co dělat a cítíte se sami? Přiznejte svým přátelům, že nemáte peníze a nevíte, co dělat. Pozvěte je k sobě domů či ven. Určitě vás nenechají ve štychu a přinesou s sebou alespoň nějakou láhev dobrého pití. Proberete spolu, co vás trápí, jaké máte plány do budoucna, sex, nový objev… Dobré přátele nevynahradí žádné peníze. Ve skutečnosti jste bohatší než lidi s penězi, ale bez přátel.

  1. Učte se cizí jazyk

Umět další jazyk nebo si osvěžit ten, co již umíte, není nikdy k zahození. Na internetu najdete spoustu cvičení, která vám pomohou se naučit něco nového. Dokud jste mladí a paměť vám dobře slouží, můžete se toho ještě hodně naučit. Nebuďte leniví a učte se s pomocí internetu. Nemusíte za to nic platit.

  1. Poslouchejte hudbu

Možná momentálně nemáte na to, abyste si zaplatili vstup do klubu, na koncert či festival. Takové akce si můžete vynahradit tím, že si hlasitě pustíte svoji oblíbenou hudbu ve sluchátkách. Doma si u poslechu můžete zatančit a zazpívat. Nikdo vás neuvidí.

  1. Vyvenčete někomu psy

Máte rádi zvířata a obzvláště psy, ale žádné nevlastníte? Nabídněte svým přátelům, že jim mazlíčky občas pohlídáte. Projdete se s nimi v parku, nakrmíte je a pomazlíte se s nimi. Uvidíte, jak ten den bude hned hezčí. Taky se jako venčitel psů můžete nabídnout cizím lidem, kteří musejí být často v práci a na své čtyřnohé přátele nemají moc času.