6 filmů pro všechny, kteří právě prochází existenciální krizí

Redakce

Existenciální krize přepadne jednou za čas každého. Otázka "co to vlastně dělám" pak nad námi visí jak meč. Někdy ale pomůže vypnout a pustit si film o lidech, co jsou na tom podobně jako vy zrovna teď. Zkuste to s jedním z následujících.

 1. Narušení
  Snímek podle memoárů Susanny Kaysen měl být přelomový pro Winonu Rayder, místo toho ale nastartoval kariéru Angeliny Jolie, která je tu výborná.

 2. Odnikud někam
  Málo známý a kritikou neprávem přehlížený snímek Sofie Coppoly o vyhořelém hollywoodském herci, kterému život překope nečekaný příjezd jedenáctileté dcery.
 3. Pohlednice z Hollywoodu
  Komedie o dvou herečkách, matce a dceři, čerpá z nejúspěšnější a částečně autobiografické knihy Carrie Fisher aka princezny Leiy. Carrie hraje Meryl Streep, její matku Debbie Reynolds ztvárnila Shirley MacLaine.
 4. Sladký život
  Felliniho klasika dostane prostě každého. Pokud vám z krize nepomůžou filozofující spisovatel Steiner, Paola a Anita Ekberg ve fontáně, pak už nikdo!
 5. Knight of Cups
  Romantické drama s Christianem Balem a Cate Blanchett. Terrence Malick patří k jedněm k nejzáhadnějších současných režisérů a jeho pracovní postupy jsou skutečně ojedinělé – stejně tak jeho filmy.
 6. Rachel se vdává
  Doporučujeme zejména svobodným dámám v krizi.
 7. Bonus: Mé nové Já
  Pokud jste spíš seriáloví, Mé nové Já je málo známý, nicméně výborný počin HBO z roku 2011 s Laurou Dern v hlavní roli. Pokud pracujete v korporátu, tohle potřebujete vidět.

5 filmů, které si musíte pustit, pokud jste smutní, že končí prázdniny

6 nejhloupějších dějových bot v Přátelích