7 tipů, které vám pomohou zbavit se bolesti hlavy

Eva Vogelová

Bolest hlavy dokáže člověku dost znepříjemnit den. Pokud do sebe nechcete cpát Ibalgin či další léky, vyzkoušejte následující rady. Minimálně některé z nich by vám na bolest hlavy mohly fungovat.

  1. Zajděte si na fyzioterapii či zdravotní masáž

Za bolestí hlavy může stát ztuhlá šíje a zablokovaná páteř. Objednejte se na fyzioterapii či masáž a svěřte se odborníkovi, že máte potíže s bolestí hlavy. Vaše tělo se po proceduře uvolní. Masér či fyzioterapeut vám ukáže cviky, které by vám mohly pomoci udržet páteř v dobrém stavu. Nezanedbávejte cvičení, protože masáž nebude mít dlouhodobý efekt, bolesti hlavy se mohou po chvíli vrátit.

  1. Pijte hodně vody

Bolest hlavy často plyne z nedostatku vody. Pokud trpíte velkou bolestí, pijte často nadměrné množství vody. Dva litry denně vám rozhodně nebudou stačit. V horkém počasí s bolestí hlavy pijte alespoň čtyři litry denně, uvidíte, že se vám alespoň trochu uleví. Doporučujeme pít studenou vodu, přihoďte si do ní led nebo ji na nějakou chvíli nechte zchladit v lednici. Vymačkejte si do studené vody citrón, skvěle vás to osvěží.

  1. Poproste někoho, ať vám udělá masáž hlavy

Řekněte někomu z rodiny, kamarádovi či partnerovi, aby vám pomohl od bolesti. Sdělte mu, jaké místo na hlavě vás nejvíce bolí, aby se na něj mohl zaměřit. Masáž by měl provádět tak, že bude krouživými pohyby prstů vyvíjet tlak na bolavá místa. Ideální by bylo, kdyby vám masíroval hlavu alespoň deset minut.

  1. Dejte si na čelo studený obklad

Namočte hadr do ledové vody a pár minut ho v ní nechte. Poté ho vyždímejte, přiložte na čelo a nechte absorbovat. Ve chvíli, kdy ucítíte, že už hadr není studený, znovu ho namočte a přiložte na čelo. Tuto proceduru opakujte několikrát. Pokud vám to nestačí, v lékárně si kupte gelový polštářek, který nechte chvíli v mrazáku. Vydrží déle chladnější než obyčejný hadřík.

  1. Lehněte si na postel a spusťte svoji hlavu směrem dolů

Pokud umíte udělat stojku, nemusíte si lehat na postel a svěsit hlavu přes její okraj směrem dolů. V obou případech se vám začne hlava více prokrvovat a roztáhnou se vám cévy. Bolest hlavy způsobená dostatečným neprokrvením se zmenší nebo úplně zmizí.

  1. Sedněte si rovně

Když sedíte u počítače, křivíte se a nesedíte rovně? V tom případě není divu, že vás občas bolí hlava. V této pozici máte kulatá záda, hrudník nevědomky protlačujete dovnitř a krk se nemá šanci narovnat.  V tomto posedu netrpí jen záda, ale i krční páteř, kde může dojít ke skřípnutí nervů, což vede velmi často k bolesti hlavy. Pokud chce, aby vás hlava už netrápila, narovnejte se. Myslete během práce často na držení svého těla. K tomu je však potřeba mít i kvalitní židli, která váš rovný sed podpoří.

  1. Rozpusťte si vlasy

Možná jste si to doposud neuvědomovali, ale stažené vlasy do copu, culíku či drdolu mohou způsobovat občasnou bolest hlavy. Vlasy vám patrně často překáží a v létě se vám z nich potí ramena a krk, ale i přesto je nemějte celý den stažené gumičkou. Vaše hlava vám za to poděkuje, protože už ji nebude nikde nic stahovat.