Andělé 2013: Nejvíc nominací má kapela Ille

Redakce

Nominace za cenu Akademie populární hudby Anděl dopadly letos poměrně překvapivě. Jsou velmi různorodé a nejvíc jich má zpěvačka Olga Königové se svou kapelou Ille – vyhrát může v kategorii Skupina roku, Objev roku a uspět může i se skladbou Holka ve tvý skříni, kterou pro Königovou napsal její manžel Jakub König alias Kittchen. Dvě nominace mají i Bratři Orffové, kteří letos uspěli s albem Šero v alternativnějších cenách Apollo, zpěvačka Sára Vondrášková alias Never Sol nebo skupiny Mandrage a Kryštof.

Bratři Orffové dostali cenu Apollo. Natočili nejlepší desku roku 2013
Žánroví Andělé jsou rozdáni, zabodoval Vladimir 518 s Idiotem

Letos se budou ceny předávat 14. května v Hudebním divadele v Karlíně v přímém přenosu České televize. O konečných výsledcích rozhodnou akademici v průběhu dubna, letos se hlasování neuskuteční v přímém přenosu.
"Důvody zrušení hlasování v přímém přenosu jsou tři – finanční náročnost, dramaturgie pořadu, kdy hlasování narušuje jeho hladký průběh, a nebezpečí technické závady na hlasovacím zařízení," řekl hlavní organizátor Cen Anděl Lešek Wronka.

Moderátorkou slavnostního udílení cen bude Adéla Banášová, během večera mimo jiné vystoupí Michael Kocáb se svou skupinou, 4tet a kapela Chinaski. Vyhlášena bude také deska roku podle počtu prodaných kusů v roce 2013 a nový člen síně slávy.

Nominace na Anděla 2013

Skupina: Bratři Orffové, Ille, Mandrage
Zpěvák: Dan Bárta, Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert
Zpěvačka: Debbi, Lenka Dusilová, Sára Vondrášková (Never Sol)
Objev: Ille, Lenny, Never Sol
Album Český kalendář (Michal Horáček), Idiot (Vladimir 518), Šero (Bratři Orffové)
Skladba: Cesta (Kryštof, Tomáš Klus), Holka ve tvý skříni (Ille), Siluety (Mandrage)
Klip: Cesta (Kryštof, Tomáš Klus), Kilovej bůh (Vladimír 518), Up To Speed Now (Monkey Business)