Chcete chytit před zimou ještě bronz? Kam vyrazit na podzimní dovču jen pár hodin letadlem?

Lucie Bryndová

Byl na vás letos přechod mezi létem a podzimem příliš rychlý nebo máte prostě raději dovolenou na podzim, kdy nepraskají turisticky oblíbené destinace ve švech? Pokud se chcete příjemně ohřát, vykoupat se v moři, poznat krásná nová místa a ještě se před zimou hezky opálit a nestrávit hodiny na cestách, určitě vás potěší následující tipy, kam se teď vydat za teplem.

  • Portugalsko – Algarve, Madeira. Malebné písčité pláže, luxusní potápění, krásná golfová hřiště, skalnaté útesy, ale i bohatý noční život v přímořských letoviscích. To nabízí slunné Algarve, nejjižnější pobřeží Portugalska. V letadle strávíte zhruba tři hodinky. Rádi byste si užili aktivní dovolenou? Pak je pro vás ideálním místem Madeira, která je jako stvořená pro pěší turistiku. Vyrazit můžete třeba na výlet do Porto da Cruz nebo do Santana, na místa, která jsou zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.
  • Jižní Francie – Azurové pobřeží. Co nabídnout má rozhodně i Francie, zejména pak její jižní část. Francouzská riviéra, kterou můžete znát také jako Azurové pobřeží, vás dostane nejen krásným mořem, ale také nádhernými městy, která se můžete vydat prozkoumat. Najdete tady Monaco, Nice, Cannes nebo třeba Saint Tropez. Na své si tady přijdou všichni, kteří touží po odpočinku u moře, ale i ti, kteří milují historii, zábavu, výborné jídlo a hlavně krásné počasí. Na jih Francie se dostanete letadlem z Prahy zhruba za dvě hodiny.
  • Řecko – Santorini. Je vám blízká řecká kultura i kuchyně a už jste navštívili Krétu, Rhodos, Korfu, Zakynthos nebo třeba Lefkadu a toužíte po něčem odlišném? Vydejte se na ostrov Théra, kde se nachází obec Santorini. Kromě klasických bílých domů vás tohle místo dostane fascinujícím výhledem, ale i vzhledem – tento ostrov totiž vypadá jako obrovský kráter. Ostrov je pozůstatkem výbuchu zmíněného starověkého ostrova. Vyrazit si sem můžete odpočinout, užít si pestrý noční život i zažít jedny z nejkrásnějších líbánek.
  • Itálie – Sardinie, Kalábrie. Máte chuť cestovat, strávit každý den na jiné pláži a ocitnout se pomyslně v úplně jiné zemi? Pak dlouho nepřemýšlejte a vydejte se objevovat Sardinii. Zamluvte si v půjčovně auto a vyrazte z letiště v Olbii procestovat nádherné pobřeží. Kromě pláží, romantických zátok a nedotčeného mořského světa tady na vás čekají úžasné skály, kam si můžete jít zalézt, nebo se můžete vydat na horskou túru. Tohle místo je prostě pro všechny. Perlou jižní Itálie je pak Kalábrie. Neuvěřitelně průzračná voda, krásné písčité pláže, ale i romantická městečka. Vydat se můžete také třeba na výlet na ostrov Vulcano, kde se můžete vykoupat v bahenním sirném jezírku.
  • Spojené arabské emiráty – Sharjah a Ajman. Pokud je na vás v Evropě touto dobou už zima, jistotu tepla a stálého sluníčka pak budete mít ve Spojených arabských emirátech. Nechce se vám ale do Dubaje nebo Abu Dhabí, kam létá většina vašich sousedů? Vyzkoušejte třeba místa Sharjah nebo Ajman. Užijete si tady blankytně modré moře, potápění i opalování na krásných plážích. Pokud chcete něco jiného, vydejte se do Sharjah, kde nanejdete žádné zábavní podniky ani bary, ale zato řadu památek, podobně jako v Ajmanu, který si užijí hlavně ti, kteří neholdují rušným městům a chtějí kromě pláží objevovat i tradiční arabskou architekturu, kterou třeba Dubaj postrádá.