Michaela hejtuje: Proč holky nevědí, co chtějí

Michaela Maršálová

Chlapi si pořád stěžují, že ženy nevědí, co chtějí. My pro to ale máme jasný důvod! Jaký?

Je na to jednoduchá odpověď – cyklus. Náš menstruační cyklus způsobuje, že se naše nálady občas mění jako počasí. Tak se to možná může zdát, ale skutečnost je jiná. Vše má své opodstatnění.

Pro ženy je důležitým faktorem ovulace. Když ji, dámy, budete sledovat, budete hned moudřejší a váš partner taky. Když se tohle období blíží, jsme nejkrásnější, máme vysoké sebevědomí a prostě se cítíme skvěle. Proč? Podvědomě chceme být oplodněny, a proto vábíme samečky a nebojíme se riskovat. Takže až příště kývnete na pracovní nabídku, kterou byste jinak nevzala, nebo odsouhlasíte kámošovi, že si s ním skočíte bungee jumping, budete vědět, odkud vítr vane… Blíží se ovulace!

No a tohle krásné období pak vystřídá to pochmurné, kdy nás nic nebaví, nikam se nám nechce, přijdeme si tlusté a nesnášíme celý svět. To se pro změnu blíží menstruce. Tohle graduje zhruba týden před jejím dostavením fází PMS, kdy jsme na zabití. Holt hormony, no.

Je celkem zábavné se v tomto směru sledovat. Třeba já si teď uvědomila, že vlivem těchto hormonálních změn půlku cyklu chci něco jiného než zbylých čtrnáct dní – a nejhorší je ten přechod z fáze jedna do fáze dvě, to kolikrát chci něco v pondělí a v úterý to nesnáším. Uf.