Muž v Děčíně rozkopal svému psovi čelist, křížence zachránili sousedi, kteří ho slyšeli naříkat

Pavla Gabrhelíková

Na strážníky děčínské policie se obrátil muž. Měl podezření na týrání psa, neznal však adresu ani jméno majitele. Policisté okamžitě vyrazili do terénu. A co našli, jim podlomilo kolena.

Zvonili na všechny zvonky v domě, kde bylo týrání nahlášeno, aby přišli na to, odkud naříkání psa jde. Strážníci tak oslovovali i další nájemce domu, ve kterém mělo zvíře být. Pak došli ke dveřím, u nichž jim otevřel muž chovající se víc než podezřele.

„Během rozhovoru s mužem z bytu vyběhl pes, který měl na hlavě viditelná zranění. Strážník na místo okamžitě přivolal pracovníky útulku a zajistil ošetření psa u veterinárního lékaře. Zvíře muselo okamžitě podstoupit operaci,“ popisuje Marcel Horák, ředitel děčínské policie. Pes měl zraněnou čelist a očividně ukopané zuby.

Případ teď řeší policie a moc růžově to pro muže, který se podle zpráv TV Nova živí jako číšník, nevypadá. Je podezřelý z trestného činu týrání zvířat, za což si může odsedět až tři roky. Pronajímatel bytu ho navíc hned vykopl. Pejsek se nyní uzdravuje v Městském útulku pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín.

Ale to není jediný týraný a nešťastný pejsek, který čeká na svou rodinu. Proto zvířata nekupujte, ale raději adoptujte.