Hankovy štěky: Co vás lidi občas napadne, nad tím musí psi kroutit hlavou

Pavla Gabrhelíková

Ne že by to u nás doma dávalo celou dobu nějaký větší smysl, to ne. Ale jsou věci, o kterých mi panička vypráví nebo je slyším sám, a nestačím se divit, co jste schopní si na nás vymyslet.

Tak například – byli jsme s paničkou na takovém výletě s partou lidí. Mezi nimi byla i veterinářka. Ptali se jí na různé bizarní příhody. Řeknu vám tu, co mě upoutala nejvíc ze všech. Na zvířecí pohotovost jí přijeli lidi s polomrtvým psem. Veterinářka se ptala, co se mu stalo. A oni jí řekli, že vypadal, že ho bolí hlava, a tak mu dali Ibalgin. Psa to posléze pochopitelně zabilo. Od té doby se snažím neustále vypadat tak, že ani hlavu nemám, natož aby mě začala bolet.

Co dál mě štve

Ani kočky nejsou od lidské „logiky“ osvobozeny. Nedávno jsem se dozvěděl, že některé experty napadne cpát do koček antikoncepci. To, že vy lidi po sobě neustále hopsáte a pak jen občas vrhnete jedno mládě, tomu už se zas tak nedivím. Ale že kočku dopujete hormony, místo toho, abyste ji vykastrovali, to už je moc i na mě.

Taky je mi dost líto kámošů v útulcích, kteří nechtějí nic víc, než mít svůj pelech, plnou misku a spoustu lásky, přestože už jsou o něco starší. Někdo se na ně právě kvůli tomu často vyprdl. Fajn. A vy tohle všechno od psa chcete, jenže si raději jedete pro štěně z množírny, abyste z něj šíleli, nechali si zdemolovat byt, zaplatili desítky tisíc na veterině a pak ho stejně šoupli do útulku, protože už to není to roztomilé štěňátko, ale šelma, která vás i na vás se*e.

Možná že jsem posedlý balónkem, trpím orální fixací na polštáře a nepochopil jsem princip vodítka, ale nad vaší rasou mi někdy zůstává rozum stát…