Hankovy štěky: Když musí ocas vrtěti celým psem

Paga

Ocas je u nás psů důležitým ukazatelem nálady. Poznáte díky němu, jestli vás chceme sežrat, olízat nebo před vámi utéct. U nás pitbulů je to ale trošku složitější.

Ocas je samozřejmě o krok před námi jako před všemi psy. Jenže v našem ocasu se ukrývá taková síla, že nás najednou rozmává po celé místnosti. A nejde to zastavit! A není dvakrát jednoduché být otrokem jedné z nejmenších částí vašeho těla. Buďte rádi, že vám dvojnožcům zakrněl…

Chci vás taky varovat, že když vidíte pitbula, který vrtí ocasem, neznamená to, že vás jde přivítat. My totiž vrtíme ocasem, i když cupujeme na kusy lidský obličej. My vlastně vrtíme ocasem pořád a u všeho! Dokonce i v noci mám divoké sny, při kterých můj ocas plácá do obličeje paničku.

Třeba v sobotu u nás byla návštěva. Jakmile jsem nebyl středem pozornosti, musel jsem se postarat o to, aby se nejkrásnějšímu psovi na světě patřičně věnovali. Z toho jsem měl velkou radost. Takže jsem ze stolu ocasem poshazoval pití, shodil knihovničku, narazil do kuchyňský linky a způsobil všem v oblasti nohou podlouhlé modřiny. Ale za to já nemůžu! To všechno ten proklatej ocas!

Večer si tak zařádil, že v neděli ráno jaksi vypověděl službu. Jen mi zůstal viset na zadku jako to, co plandá mezi nohama páníčkovi. Snažil jsem se ho oživit honěním a olizováním, ale nic. Jsem z toho zdrcen a jelikož je centrum mé nálady oslabené, jsou oslabené i mé nálady. Ale nebojte, zatímco co tohle čtete, už jsme to s paničkou vyřešili na veterině. Vše je ošetřeno, pan veterinář i sestřička na pohotovosti oblízáni a ocas se už chystá na další dobrodružství!