Jak poznáte, že vám partner nevěří?

Eva Vogelová

Důvěra je v partnerství velmi důležitá, bez ní může vztah dobře fungovat jen stěží. Jak poznáte, že vám váš protějšek přestal věřit a podezírá vás z nevěry?

  1. Vadí mu vaši přátelé opačného pohlaví

Občas se rádi scházíte se svými přáteli, ale vašemu protějšku se to nelíbí. Vyloženě vám to nezakazuje, ale už na váš účet utrousil několik nepříjemných poznámek. Může se hájit tím, že to myslí jen z legrace. Pokud to však říká často, myslí to vážně. Bojí se, že ho podvedete s někým ze svých přátel. Ujistěte ho, že jste pouze dlouhodobí kamarádi a nic takového se nestane. Problém je, že možná ani poté vám nebude věřit. Navrhněte mu, že se občas sejdete všichni dohromady, aby měl váš protějšek klid na duši.

  1. Přistihli jste svého partnera, jak vám kontroluje mobilní telefon

Když vám partner kontroluje sociální sítě a esemesky, hrubě porušil vaše soukromí a máte právo být na něj naštvaní. Pravděpodobně chtěl zjistit, s kým si píšete a zda s někým za jeho zády neflirtujete. Má patrně strach, že ho opustíte nebo podvádíte. Měli byste si vážně promluvit, protože vztah, ve kterém chybí důvěra, nikam nevede. Pokud svému protějšku chcete ukázat, že se mýlí, ukažte mu všechny své účty na sociálních sítích a tím mu dokážete, že se strachuje zbytečně.

  1. Vyděsí se, když mu dlouho neodpovídáte na esemesku

Váš protějšek vám pošle esemesku, ale vy máte moc práce a mobilní telefon si nehlídáte? Možná se vám taky třeba hned odpovídat nechce, odepíšete mu či zavoláte třeba až po třech hodinách. Vás protějšek se z toho ale může zbláznit. Vyčítá vám vaši nečinnost. Nejdříve argumentuje tím, že se o vás bál. Postupně z něj však vyleze, že měl spíše strach, že ho na pracovišti s někým podvádíte. Takové jednání dokazuje, že vám vůbec nevěří. Dělá nesmyslné scény. Buď jde od přírody o žárlivého člověka, nebo má s partnery špatnou zkušenost.

  1. Když na nějakou dobu odjedete, požaduje po vás důkazy vaší věrnosti

Možná jedete na pracovní cestu nebo na menší dovolenou se svým nejlepším kamarádem. Před vaším odjezdem je váš protějšek viditelně nervózní. Chce po vás, abyste ho často informovali o tom, jak se vám tam bude dařit. Upozornil vás, že vám bude často volat a byl by velmi rád, kdybyste mu posílali fotky z vašich zážitků. Pravděpodobně vám to neřekne přímo, ale nevěří vám, že budete na dovolené sekat dobrotu. Řekne vám to tak, abyste si mysleli, že se o vás zajímá, ale pravdou je, že vás chce spíše kontrolovat. Potřebuje mít alespoň malou jistotu, že ho s nikým nepodvedete, ale pouze si užijete výlet.

  1. Vadí mu, když chcete trávit čas jen sami se sebou

Téměř každý člověk potřebuje trávit občas chvíle jen sám se sebou. Může vás něco v životě štvát nebo se pro něco musíte rozhodnout. Možná se občas chcete vyplakat a potřebujete na to klid. Být sám jen se svými myšlenkami má příznivý vliv na lidskou psychiku.  Jenže vašemu partnerovi to vadí… Když chcete být sami, začne vám vyčítat, že se mu plně nevěnujete a kazíte společné plány. Myslí si totiž, že mu chcete s někým zahnout.