Jak šílení jsou vaši ex podle toho, co jsou ve znamení?

Pavla Gabrhelíková

Rozchody jsou nepříjemné a někteří z nás to dost špatně nesou. Ale podle toho, kdy se váš ex narodil, se dá alespoň celkem snadno předpovědět, co vás čeká.

 • Beran. Prostě jste se rozešli. To je vše. Berany to vlastně vůbec nezajímá. Jsou milovníky logiky, takže trávit čas trápením jim vůbec nedává smysl. Prostě jste spolu byli a teď už spolu nejste. Tím to hasne. A kdybyste si to náhodou rozmysleli, zapomeňte na to, že se k vám Beran bude vracet.
 • Býk. Býci si pobrečí, možná se opijí, ale nějaké extrémní šílenství od nich rozhodně neočekávejte. Stabilita je pro ně totiž životně důležitá. A taky vědí, že nakonec bez vás budou šťastnější, než byli s vámi. Dokonce i v případě, že jste mezi sebou měli opravdu výjimečný vztah, po rozchodu budete mít pocit, že jste potkali úplně cizího člověka. Malé varování: Býci sice odpouštějí, ale rozhodně nezapomínají.
 • Blíženec. Blíženci jsou v roli ex třetím nejšílenějším znamením zvěrokruhu. Jsou to lidé tisíce tváří, a když jsou v citovém napětí, tak nějak nevědí, co si se všemi těmi protichůdnými povahami, které v sobě mají, počít. Jsou nebezpeční, protože nikdy nelze dopředu odhadnout, jestli vám při dalším setkání podají ruku, shodí vás ze schodů nebo vám sbalí kámošku. Ani oni sami nevědí, co od sebe mají čekat. Takže buďte ve střehu.
 • Rak. Plynule přecházejí z tichého zoufalství do hysterických záchvatů nenávisti, které vrcholí plánováním pomsty. K té samozřejmě nikdy nedojde. Vlna negativních emocí namířených proti vám se nakonec přetransformuje do nějakého podivného druhu sebelítosti. Jakmile skoncují s litováním, začnou se hned rozhlížet, jestli v moři není náhodou nějaká další ryba (rak?), která čeká na jejich láskyplnou náruč.
 • Lev. Lvi berou rozchod jako útok na své ego. Nejsou smutní, že jsou bez vás. Jsou smutní, že jste je ponížili tím, že s nimi už nechcete být. Vůbec jste nedocenili jejich vyjímečnost, když jste se rozhodli pokračovat v cestě životem bez nich. Nejsou to špatní lidé. Ale rozchod z nich špatné lidi dělá. Buďte si jistí, že o nich ještě dost uslyšíte. Co se týče šíleného porozchodového chování, jsou hned na druhém místě.
 • Panna. I když to v nich všechno vře, nedají nic znát. Budou se chovat normálně a nedopřejí vám tu radost, aby udělali scénu nebo přiznali, že jim chybíte. Ale věřte, že minimálně dvakrát denně se věnují tomu, aby vás z duše nenáviděli. A někdy to může přerůst i v nějaký promyšlený a dost podlý čin.
 • Váhy. Váhy jsou velmi romantické, což jim pomáhá i při překonávání rozchodu. Moc dobře totiž vědí, že váš vztah skončil jen proto, aby mohly rovnýma nohama skočit do dalšího a ještě lepšího. Je to zároveň taková znouzectnost, protože je pro ně dost důležité udržet rovnováhu a nezbláznit se. Pokud je potkáte, nečekejte, že budou zlomené nebo smutné. Daly si dost záležet na tom, aby to tak nebylo.
 • Štír. Asi vám nemusíme říkat, že Štíři jsou ti nejšílenější ex vůbec! Jsou nebezpeční, protože místo toho, aby vám desetkrát denně volali nebo vám udělali scénu na veřejnosti, útočí ze zálohy. Skrývají se ve stínech svého starého života a čekají na vhodný okamžik, aby vám mohli ublížit. Nezapomeňte, že vás mají pořád v merku.
 • Střelec. Střelci to nijak nedramatizují. Nad rozchodem pokrčí rameny, pak zvednou telefon a domluví si s kamarády nějaký pořádný výšlap. Na vrchou začnou číst knihu o reinkarnaci a dole pod kopcem si dají dobrou večeři. Rychle vrátí svůj život do starých kolejí a depresi odsunou na opačnou výhybku. Nicméně pokud se k nim budete chtít vrátit, skočí vám do náruče rychlostí blesku.
 • Kozoroh. Kozoroh nehodlá brečet nad rozlitým mlékem. Všechnu svou energii se proto rozhodne investovat do toho, aby mu bylo lépe. Jen tím ale získává znovu pocit, že má věci pod kontrolou. Nakonec se přes vás dostanou. A jakmile vás potkají, nezapomenou vám dát najevo, že je jim bez vás báječně. A nejhorší na tom je, že to bude pravda.
 • Vodnář. Vodnáři jsou takové podivné existence, které mají úplně jiné spektrum pocitů než všichni ostatní. Proto je těžké se v nich vyznat. Najdou si nějaký stupidní koníček, aby sežral všechen ten čas, který trávili s vámi. Okolní svět na nich ani v nejmenším nepozná, že jsou tak zraněni, že se skoro nemohou nadechnout. Nebudou se chovat šíleně. Mají totiž spoustu práce.
 • Ryby. Ryby jsou nejemotivnějším znamením horoskopu. Očekávejte tedy, že vám ještě tak půl roku budou ve dvě ráno chodit smutné básničky. Ale to je všechno, co o nich budete vědět. Stáhnou se zpátky do své ulity zoufalství a budou si představovat, jak umřou, znovu se narodí a potkají se s vámi v dalším životě, kdy vám to vyjde. Možná o vás napíšou i písničku.