Jaké barvy vlasů budou trendy v příštím roce?

Lucie Bryndová

Chystáte se vstoupit do roku 2019 s novou barvou kadeří a zároveň chcete jít s dobou? Tak už pomalu zapomeňte na odstíny jako je rose-gold, ohnivě červená nebo ledově platinová šedá. Tyto tóny, které byly in letos, už brzy vystřídá zcela nová paleta barev, kterou si zaručeně zamilujete. Jaké budou v kurzu?

  • Kaštanově hnědá a zlatá. Klasické kaštanové odstíny se v příštím roce dočkají lehkého upgradu. Tím budou světlé, zlatavé pramínky, které ohraničí obličej podobně jako rámeček. A zbytek vlasů zůstane v kaštanově hnědé. Jednou z průkopnic tohoto nového trendu je modelka Miranda Kerr. Nejlepší na této barvě je, že ji můžete velmi snadno udržovat. Tato kombinace je vhodná hlavně pro ty, které chtějí začít se světlejším odstínem vlasů.
  • Inkoustová černá. Milujete dokonalý lesk? Pak právě pro vás bude ideální odstín inkoustově černé. Čím lesklejší, tím lepší. Ale není to až tak o samotné barvě jako o tom, jaké produkty budete následně používat, aby barva vypadala stále krásně leskle. Pomoci by vám měl hydratační bezsulfátový šampon, kvalitní maska na vlasy nebo fénování ionizačním fénem.
  • Popelavě šedá. Zatímco roku 2018 kralovala ledově platinová šedá, následující rok přinese změnu. Tou je popelavě šedá. Od tmavých kořínků až po světlejší šedou u konečků. Což není až takový kontrast, který nastal ve chvíli, kdy vám začala odrůstat platinově šedá. Pokud se bojíte odrostů, pak je právě tahle barevná kombinace ideální. No a kdyby vám tu a tam vyrostl už nějaký šedý vlas, krásně se mezi tím ztratí.
  • Pastelová růžová. Nestává se často, že by se z některé barvy vlasů, která se objeví na fashion weeku, stal trend. Teď je tomu ale jinak. Na přehlídce Jaro 2019 Marca Jacobse se objevily pastelové barvy, které si lze jen těžko nezamilovat. Od modré přes levandulovou až po pastelovou růžovou. A právě z té se stal trendy odstín pro nadcházející sezónu, který nahrazuje rose-gold, barvu číslo jedna letošního roku.
  • Baby blond. Nemůžete se pořád rozloučit s platinovou barvou, ale jste z ní už trochu unavené? Jestli k vám prostě tahle barva jde a nerada byste se s ní rozloučila, pak vám bude vyhovovat odstín baby blond. Inspirací jsou vyšisované proužky od sluníčka, které můžete vidět u surfařů nebo třeba u malých dětí. Požádejte kadeřníka, aby vycházel spíše ze světlých odstínů blond než z ledových tónů, abyste se nechtěně opět nevrátila k platinové.
  • Čokoládově hnědá s odstíny mědi. Zatímco letošní rok byl plný bohatých ohnivých odstínů, v roce 2019 se můžete těšit na tlumenější měděné tóny. Klasická čokoládová hnědá bude doplněna o všudypřítomné měděné prvky, které celkový dojem z barvy sjednotí. Do takových vlásků se chce jen zakousnout. Tuhle barvu si zaručeně zamilují všechny přírodní brunetky, které se bojí velké změny.
  • Jahodově-medový tón. Jestli hledáte dokonalý střed mezi zlatou blond a pulzující měděnou, tak ho najdete v jahodově-medovém tónu. Tento krémový a jemný odstín s lehkým dotekem červené vás nádherně rozzáří a zároveň zjemní vaše rysy. Přitom nepůsobí vůbec uměle – naopak, úplně přirozeně. Vyžaduje ale podobně jako inkoustová černá náležitou péči, aby vlasy působily stále lesklým dojmem.