Jaký filmový a knižní žánr je pro vás podle horoskopu ten pravý?

Pavla Gabrhelíková

Můžete si nalhávat, co chcete, ale své znamení horoskopu v sobě nezapřete. Jaký filmový a knižní žánr je pro vás jako stvořený?

 • Beran. Odvážný a ctižádostivý Beran miluje vzrušení a usiluje o to, aby ho měl v životě co nejvíc. Podvody při podnikání, milostné trojúhelníky i opilecké rvačky – to všechno je součástí jejich každodenního života. Aby je bavilo i čtení nebo koukání na filmy, doporučujeme volit akční dramata.
 • Býk. Jste tvrdohlaví a soustředění, proto není lepší způsob, jak vás zaujmout, než skvěle promyšleným tajemstvím. Zatímco se všichni vraždí, kradou a rozbíjejí auta, Býci potřebují rozlousknout tu největší záhadu. Zaujme je vše, co má nečekané vyvrcholení a je třeba nad tím pořádně přemýšlet.
 • Blíženec. Milí Blíženci, udržet vaši pozornost je nadlidský výkon i pro ty nejlepší scénáristy a spisovatele! Nejlíp vám proto sedí krátké žánry, jako jsou seriály nebo krátké příběhy – třeba Black Books. Cokoliv, co vás pobaví a zároveň nezdrží příliš dlouho od společenských šarád, ve kterých se vyžíváte.
 • Rak. Vaše citlivá povaha vás předurčuje k tomu, abyste byli spojení s minulostí. Historické a životopisné filmy ukojí váš soucit, zvědavost a pomohou vám získat sílu znovu se spojit se se sebou sama. Líbí se vám, jak byla minulost nepoznamenaná kapitalismem, sociálními sítěmi a povrchní nenávistí.
 • Lev. Je pro vás těžké si to přiznat, ale vnitřně nejvíc tíhnete k romantickým příběhům. Když jde o lásku, jste velmi vášniví a srdeční, což většina lidí ve vašem okolí není. Pokud jste v reálném životě věrní, rádi popustíte uzdu fantazii ve filmech a knihách, které vyprávějí příběh milostného trojúhelníku, zhrzených láskách nebo odloučených milencích. Pokud jste do větru, budete milovat romanťárny se šťastným koncem.
 • Panna. Zatímco ostatní se utápějí ve fantaziích, Panny budou milovat jakékoliv téma podložené fakty. Logické, pracovité a praktické znamení dá vždycky přednost informativnímu blogu před fiktivním románem.
 • Váhy. Fandí intelektuálním žánrům a plně si dokážou vychutnat krásu umění. Hledají v něm harmonii a klid, který se jim často nedaří najít jinde. Váhy by proto měly sledovat poetické filmy nebo číst biografie velkých umělců.
 • Štír. Štíři, jste mistry společenských her. Anebo to řekněme na plná ústa – jste rození sociopaté! Vyžíváte se v sáhodlouhých komplotech a manipulativních šarádách v okruhu svých přátel. Doporučujeme vám filmy a knihy plné zločinu. Nejlépe s chrismatickým zabijákem, který udrží napětí po celou dobu vyprávění příběhu.
 • Střelec. Zrozenci tohoto znamení v sobě neustále potlačují touhu po toulkách a novém vzrušení. Proto je pro ně nejatraktivnější žánr sci-fi, díky němuž se mohou ve své hlavě vydat na ty nejvzdálenější cesty. Rádi poznáváte nová města, cizí obyvatele i kulturu blízké budoucnosti.
 • Kozoroh. Karierističtí Kozorozi občas potřebují vypnout a nahodit tvář rozpustilého vtipálka. Proto je jim nejbližší téma satiry. Je jedno, jestli bude v podobě filmu, komiksu nebo knihy, chtějí jednoduše polechtat bránici trochou vynalézavého humoru.
 • Vodnář. Ach, ta vaše vrozená nenávist k autoritám a pravidlům! Abyste mohli realizovat svou touhu po rebéliích raději v hlavě než v reálu, přečtěte si knihu plnou nesmlouvavých hrdinů a nevšedních dobrodružství. Co se filmů týče, doporučujeme vám strávit deštivý víkend ve společnosti velkého pytlíku chipsů a všech dílů Indiana Jonese.
 • Ryby. Duchovně založené a citlivé Ryby by měly upnout pozornost k fantasy. Svět plný kouzel, hodných duchů, nápaditých postav a nekonečných možností je to pravé pro rozervanou rybí duši. Je to totiž svět, kde jim nikdo neublíží svou necitelností. Konkrétně například příběh princezny Mononoke nebo Vzhůru do oblak.