Jaký filmový a knižní žánr je pro vás podle horoskopu ten pravý?

Pavla Gabrhelíková

Můžete si nalhávat, co chcete, ale své znamení horoskopu v sobě nezapřete. Jaký filmový a knižní žánr je pro vás jako stvořený?

 • Beran. Odvážný a ctižádostivý Beran miluje vzrušení a usiluje o to, aby ho měl v životě co nejvíc. Podvody při podnikání, milostné trojúhelníky i opilecké rvačky – to všechno je součástí jejich každodenního života. Aby je bavilo i čtení nebo koukání na filmy, doporučujeme volit akční dramata.
 • Býk. Jste tvrdohlaví a soustředění, proto není lepší způsob, jak vás zaujmout, než skvěle promyšleným tajemstvím. Zatímco se všichni vraždí, kradou a rozbíjejí auta, Býci potřebují rozlousknout tu největší záhadu. Zaujme je vše, co má nečekané vyvrcholení a je třeba nad tím pořádně přemýšlet.
 • Blíženec. Milí Blíženci, udržet vaši pozornost je nadlidský výkon i pro ty nejlepší scénáristy a spisovatele! Nejlíp vám proto sedí krátké žánry, jako jsou seriály nebo krátké příběhy – třeba Black Books. Cokoliv, co vás pobaví a zároveň nezdrží příliš dlouho od společenských šarád, ve kterých se vyžíváte.
 • Rak. Vaše citlivá povaha vás předurčuje k tomu, abyste byli spojení s minulostí. Historické a životopisné filmy ukojí váš soucit, zvědavost a pomohou vám získat sílu znovu se spojit se se sebou sama. Líbí se vám, jak byla minulost nepoznamenaná kapitalismem, sociálními sítěmi a povrchní nenávistí.
 • Lev. Je pro vás těžké si to přiznat, ale vnitřně nejvíc tíhnete k romantickým příběhům. Když jde o lásku, jste velmi vášniví a srdeční, což většina lidí ve vašem okolí není. Pokud jste v reálném životě věrní, rádi popustíte uzdu fantazii ve filmech a knihách, které vyprávějí příběh milostného trojúhelníku, zhrzených láskách nebo odloučených milencích. Pokud jste do větru, budete milovat romanťárny se šťastným koncem.
 • Panna. Zatímco ostatní se utápějí ve fantaziích, Panny budou milovat jakékoliv téma podložené fakty. Logické, pracovité a praktické znamení dá vždycky přednost informativnímu blogu před fiktivním románem.
 • Váhy. Fandí intelektuálním žánrům a plně si dokážou vychutnat krásu umění. Hledají v něm harmonii a klid, který se jim často nedaří najít jinde. Váhy by proto měly sledovat poetické filmy nebo číst biografie velkých umělců.
 • Štír. Štíři, jste mistry společenských her. Anebo to řekněme na plná ústa – jste rození sociopaté! Vyžíváte se v sáhodlouhých komplotech a manipulativních šarádách v okruhu svých přátel. Doporučujeme vám filmy a knihy plné zločinu. Nejlépe s chrismatickým zabijákem, který udrží napětí po celou dobu vyprávění příběhu.
 • Střelec. Zrozenci tohoto znamení v sobě neustále potlačují touhu po toulkách a novém vzrušení. Proto je pro ně nejatraktivnější žánr sci-fi, díky němuž se mohou ve své hlavě vydat na ty nejvzdálenější cesty. Rádi poznáváte nová města, cizí obyvatele i kulturu blízké budoucnosti.
 • Kozoroh. Karierističtí Kozorozi občas potřebují vypnout a nahodit tvář rozpustilého vtipálka. Proto je jim nejbližší téma satiry. Je jedno, jestli bude v podobě filmu, komiksu nebo knihy, chtějí jednoduše polechtat bránici trochou vynalézavého humoru.
 • Vodnář. Ach, ta vaše vrozená nenávist k autoritám a pravidlům! Abyste mohli realizovat svou touhu po rebéliích raději v hlavě než v reálu, přečtěte si knihu plnou nesmlouvavých hrdinů a nevšedních dobrodružství. Co se filmů týče, doporučujeme vám strávit deštivý víkend ve společnosti velkého pytlíku chipsů a všech dílů Indiana Jonese.
 • Ryby. Duchovně založené a citlivé Ryby by měly upnout pozornost k fantasy. Svět plný kouzel, hodných duchů, nápaditých postav a nekonečných možností je to pravé pro rozervanou rybí duši. Je to totiž svět, kde jim nikdo neublíží svou necitelností. Konkrétně například příběh princezny Mononoke nebo Vzhůru do oblak.
swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit