Jak se podle horoskopu chováte na sociálních sítích?

Pavla Gabrhelíková

Na sociálních sítích se hned pozná, kdo si rád tahá triko a kdo je profesionální šmírák. Jaká charakteristika odpovídá vašemu znamení horoskopu?

 • Beran. Pro vás jsou sociální místo pódiem, na kterém můžete všem vymáchat čumák ve vašem úspěchu. Neustále se chlubíte a když není s čím, raději nic nepostnete. Jste schopní sledovat několik diskuzí, a to jen proto, abyste mohli někomu vytknout pravopisnou nebo faktickou chybu.
 • Býk. Váš profil i prezentace jsou dost dobré. Nikdy nepostujte nekvalitní fotky, i kdyby to mělo být jenom z vaší zahrady. Vypadáte jako někdo, kdo je vždy perfektní a žije báječný život. Ale ve skutečném životě? Na doma nosíte špinavé tričko a neumyjete si týden vlasy.
 • Blíženec. Váš přístup je matoucí. Svými příspěvky potřebujete ukázat své sociální a inteligenční kvality, navíc musí jít o opravdu vymazlenou fotku. Nicméně na svou zeď něco dáváte jednou za tři až šest měsíců. Tak záleží vám na tom, co si o vás lidi myslí, nebo to máte na háku?
 • Rak. Používáte Facebook jako soukromý deníček. Píšete o všech svých pohnutkách a při focení vás pramálo zajímá, jestli je fotka tmavá, rozmazaná nebo má špatnou kompozici. Hlavně že je autentická a srdečná. Nejčastěji sdílíte fotky zvířat, dětí nebo partnera.
 • Lev. Berete sociální média jako svou vlastní reality show. Nepostujete příspěvky proto, že se chcete podělit o zážitky, ale proto, že víte, že zrovna tahle fotka dostane nejvíc lajků. I když je váš účet nebo profil soukromý, stejně schválíte přístup každému. Z vašich stránek je hned na první pohled jasné, že jste něco extra.
 • Panna. Jak dlouho vám trvá, než něco postnete? Kolikrát to přepíšete. Ach, vy zatracení perfekcionisti! Lidé vás budou mít rádi tak jako tak, není to závislé na tom, jestli použijete slovo dokonalý nebo perfektní. Sociální média jsou pro vás navíc nástrojem k tomu dozvědět se co nejvíce o ostatních.
 • Váhy. Není vůbec výjimkou, že se dva dny neobjevíte online. Jste moc pohodlní na to, abyste potřebovali lidem z řad vašich facebookových přátel něco dokazovat. Raději budete dělat něco, co má smysl. Jak jste koupili, tak prodáváte, proč se s tím nějak víc obtěžovat?
 • Štír. Moc dobře si uvědomujete, jak velká lež sociální média jsou. Nejraději byste zrušili Facebook všem těm zlým a falešným lidem. Na druhou stranu milujete sdílení všeho, co milujete nebo se vám povedlo se světem. Dalo by se říct, že sociální média milujete tak moc, až je nenávidíte, a nenávidíte je tak moc, až je milujete.
 • Střelec. Sociální média vám nějak na srdci neleží. Nepotřebujete je, abyste nakrmili své ego, chcete se prostě bavit a pomocí svého Canonu přátelům ukázat, že život je vtip. Právě pro vaši bezstarostnost a nenucenost jste velmi oblíbení. Rádi celý svět informujete dvakrát do tří měsíců o tom, že komplet měníte svůj život a jste konečně na té správné cestě.
 • Kozoroh. Na Facebook se nekoukáte, pokud to není nezbytné. Nejčastěji používáte stejně Messenger a nevidíte důvod ztrácet čas šmírováním cizích životů. Paradoxní je, že jste velmi populární a když už jednou za čas něco postnete, sklízíte úspěch.
 • Vodnář. Sociální sítě jsou pro vás úžasným únikem z reality. I když před vámi stojí deset problémů, které byste měli řešit, raději budete scrolovat feedem a lajkovat kámošům fotky. Občas taky přispějete svou troškou do mlýna a dáte o sobě vědět lehce uměleckou a hodně zábavnou fotkou. Ale co kdybyste si raději dali život do kupy?
 • Ryby. Milé ryby, život je překrásně chaotický paradox, že? A stejně je to i s vaším profilem. Jste stydliví, ale zároveň se chcete podělit o radost nebo výjimečné zážitky. Jste nejkreativnějším znamením zvěrokruhu, takže i když fotíte něco zdánlivě banálního, dokážete poukázat na krásu maličkostí. Nejste moc na selfie, radji fotíte ostatní nebo opravdu zajímavá místa. Moc toho nenapíšete a to, co potřebujete sdělit, dáváte najevo obrazem.