Káčin zápisník: 10 věcí, podle kterých poznáte, že večírek fakt stál za to

Kateřina Horáková

Mejdany jsou skvělá věc, a i když se snažim je už spíš nevyhledávat, mám pravidlo; jednou za půl roku je potřeba se voháknout, vyrazit do víru dění, obrazit nejvíc trendy místa a pojmout to fakt ve velkym. A aby člověk poznal, že ten poslední bod klapnul, je třeba zažít následujících deset věcí…

 1. Protáhnout to
  Ideální je vrátit se domu až za dva dny.
 2. Nevědět, co se dělo
  Je jedno, jestli přitáhnete z bytový after, od kámoše, nebo vás někdo vyloví z příkopu. V případě takhle velkýho mejdanu je heslem večera a dne „Co si nepamatuju, to se nestalo.“
 3. Nechat se vyhnat policajtama
  Pokud jste někde, kam nedorazila alespoň malá hlídka, aby zřídila pořádek, tak nejste na tom nejvíc trendy místě a už tim pádem to děláte špatně.
 4. Vyspat se s někym, s kym byste spát neměli
  Vůbec nemám na mysli novej objev, naopak, musí to bejt někdo, u koho jste se zařekli, že už to nikdy neuděláte.
 5. Začít si vyřizovat účty přes drunk texts
  Staré čínské přísloví praví, že kdo nepíše opileckou zprávu, ten nekalí.
 6. Vyznat někomu lásku
  Můžete to vlastně zkombinovat s bodem 5, ale lepší je udělat to přímo na večírku. Pokud vám ji dotyčnej vyzná zpátky, máte dvojnásobek bodů.
 7. Nechat se balit od zoufalce
  Jestli vás nikdo nezkouší balit, tak jste se dostatečně nevohákli, tudíž opět – chyba na vaší straně.
 8. Udělat si kamaráda do konce života na jednu noc
  Během takovýhohle mejdanu zákonitě musí proběhnout několikahodinovej rozhovor s cizim člověkem, v jehož závěru uzavřete doživotní přátelskej pakt, i když oba víte, že už se nikdy nepotkáte.
 9. Sklidit znechucenej pohled
  Může to bejt kočka, pes, nebo spolubydlící po tom, co konečně přitáhnete domů, může to bejt někdo v baru, může to bejt kdokoliv. Pokud nenajdete aspoň jednoho člověka, kterej po pohledu na vás přísáhá, že už nikdy nebude kalit, prohráli jste.
 10. Něco prošvihnout
  Oběd u babičky, práci, pomoc se stěhováním, hlídání dítěte. Takovýhle věci dodržujou jen dospělý a pokud jste na večírku, o kterým se bavíme, dospělí rozhodně nejste.