Kryštof chystá sedmou desku. Bude na ní víc elektroniky a zpěvačka Lenny

Redakce

Dobré zprávy pro fanoušky kapely Kryštof. Kapela natočila prvních pět písniček pro své v pořadí již sedmé studiové album, které plánuje vydat na jaře 2015. 

První část desky Kryštof nahrál během deseti květnových dnů v nouzovských studiích Sono. Za mixážním pultem nechybělo americké producentské duo Yaron Fuchs a Ido Zmishlany, podepsané i pod předchozím Inzerátem. „První spolupráce se vyplatila, tak proč bychom nepokračovali,“ říká Richard Krajčo s tím, že nové písničky se kapela snažila tvořit podle klíče „jak bychom chtěli, aby dnes zněly naše oblíbené kapely.“

Poslechněte si Kryštof v Youradiu
Rozhovor o Kryštof Kempu: Zahrát pro 2000 párkařů kolem ohně? To zvládneme

„Kluci se výrazně hudebně posunuli a našli nový, neotřelý zvuk, který může být pro fanoušky překvapením,“ podotýká Ido Zmishlany. „Přijeli jsme do studia s připravenými demosnímky a určitou představou, ale během práce v Sonu všechno nabralo trochu jiný směr, z něhož jsme také nadšeni.“

Report ze zimního koncertu: Euforie se jmenuje Kryštof

Natáčení nového alba kapela zahájila písní Každé ráno, ve které zní elektronický beat s retro syntetizátory a kytarovým refrénem. „Jako hosta jsme do této písně pozvali zpěvačku Lenny. Nikdy nezpívala česky, tak si to za námi přijela vyzkoušet a znělo to hezky,“ líčí Krajčo.

Kandidátem na první singl je Srdcebeat se snadno zapamatovatelným pianem a výraznou melodickou a rytmickou linkou, taneční je i písnička Mou vinou. Snad na žádné desce Kryštof nechybí skladba ovlivněná balkánskou rytmikou. Tentokrát se jmenuje Invaze a posluchačům dá v některým pasážích vzpomenout třeba na filmy Quentina Tarantina. Na desce bude i skladba Toužím, v jejímž textu se lídr kapely Krajčo vyrovnává s rozvodem. Zbytek alba se bude dotáčet na podzim, za rok pak kapela plánuje halové turné.

V současné chvíli ale Kryštof finišuje s přípravami letních festivalů nazvaných Kryštof Kemp, s nimiž obrazí sedm přírodních amfiteátrů. Tři z nich jsou už vyprodané. Podle slov Richarda Krajča zvažuje, že v takzvaných live jukeboxech nechá fanoušky ochutnat z nových skladeb. (sli)