Milan Cais z Tata Bojs zahraje v Roxy s Longital

Redakce

Po koncertech Dana Bárty & Illustratosphere s Lanugo (video) a Fast Food Orchestra s Dub Artillery (video) chystá pražský klub Roxy na dtřetí díl projektu Departure.

28. března v klubu zahraje slovenská alternativní dvojice Longital za doprovodu Milana Caise z Tata Bojs, jenž Longital publiku představí. Oproti lednovému a únorovému Departure, kde šlo o klasické dvojkoncerty, se tentokrát můžeme těšit na netradiční dramaturgii.

"Bude to v podstatě koncert Longital, do jehož jedné třetiny zasáhnu zpěvem a bicími. Se mnou se k Longital přidá i můj dlouholetý videospolupracovník VJ Clad. Ten bude svými okamžitými vizualizacemi dotvářet celkovou atmosféru písniček," říká Cais.

Že Caisova volba padla zrovna na Longital, není náhoda. Slovenské duo, jež  ve své tvorbě kombinuje alternativní elektroniku s jazzovými či folkovými prvky, bylo jednou z kapel, které si Tata Bojs vybrali coby hosty na loňské tour k albu Ležatá osmička (report z koncertu, recenze desky).

"Je to podle mě jedna z nejzajímavějších kapel současného „Československa“. Mají dobré texty a pěknou atmosféru písniček, které jsou křehké a potřebují nutně to správné vyznění. Navíc jako na potvoru nemají bicí. Zajímavostí by mohla být velmi speciální verze písně Tata Bojs Ztraceni v překladu. Shina z Lomgital umí francouzsky, a tak bude živě suplovat naši mademoiselle Zuzu z desky. To bude sranda, těším se na to," usmívá se Milan Cais, jenž má i zkušenosti s hraním v Kašpárku v rohlíku, OTK nebo v rané fázi Mig 21.

Vstupné na akci vyjde na 160 Kč + poplatky, na místě pak na 230 Kč. (sli)