Může vás kočka zabít a sníst, když umřete?

Pavla Gabrhelíková

I když jsou kočky domestikované, zůstaly jim lovecké instinkty. I když je o všechny jejich potřeby postaráno, stále mají touhu něco zabít. Můžete to odnést i vy?

Určitě to znáte: Jdete si takhle z obýváku do kuchyně, když vtom na vás zaútočí váš malý tygr! Zcela úmyslně a škodolibě se vám zakousne do kotníku. A je jedno, že je nakrmený, pomazlený a má svůj pelíšek. Stejně si z vás udělá kořist.

Pokud vaše kočka nechodí ven, má přebytek „lovící“ energie, který by jinak vybila honěním myší a skákáním po stromě. Nicméně, u koček je nebezpečné především to, že neloví proto, aby se najedly, ale jednoduše proto, že je to baví. Takže, i když vaše kočka neuvažuje konkrétně o vaší vraždě, je velmi pravděpodobné, že o vraždění aktivně uvažuje.

Zabíjí kočky lidi?

Podle Franka J. M. Verstraetema, profesora chirurgických a radiologických věd na UC Davis School of Veterinary Medicine, je velmi nepravděpodobné, že vás vaše kočka zabije. Stává se to spíš náhodou, když kočka například kousne do tváře dítě a to od ní chytí infekci, což se u zdravých domácích koček a zdravých dětí ve většině případů stát nemůže.

Nicméně… Kdybyste umřeli zavření s kočkou v jednom bytě, nebude se moc rozpakovat nad tím, jestli vás sežere. Zatímco psovi by trvalo, než by se pustil do vašich ostatků, až několik dní, kočka by to udělala za den až dva. Takže jestli bydlíte sami, dávejte si bacha!