Nejoblíbenější seriály současnosti: Proč po nich tak šílíme?

Lucie Bryndová

Rok 2018 je pro všechny seriálové maniaky doslova rájem! Vychází nejen úžasná pokračování, ale přichází také dlouho očekávané seriálové novinky. Na co se můžete letos těšit? Nažhavte notebooky a televize, otevřete si pivo a pojďte na to!

Mozaika. Na HBO můžete sledovat nový krimi seriál od oblíbeného režiséra Stevena Soderbergha. Mozaika je interaktivní seriál, o jehož ději mohli diváci rozhodovat pomocí aplikace. Díky ní bydli schopni sledovat rozvětvený příběh z různých perspektiv. V lednu byla šestidílná minisérie uvedena na HBO, na kterém můžete porovnat vybranou verzi příběhu se Soderberghovou vizí.

Siren. Americké drama odehrávající se ve městě Briston Cove o němž se tvrdí, že bývalo domovem mořských panen. Příchod záhadné dívky rozpoutá válku mezi lidmi a mořem. Zatímco se mořští obyvatelé snaží získat to, o co přišli, lidé na pevnině se snaží ochránit své domovy. Seriál můžete sledovat od konce března na Freeform.

Bron / Broen. Když to dají dohromady švédští a dánští tvůrci, vznikne severský kriminální seriál, který opravdu stojí za to. Bron (švédsky) / Broen (dánsky) – v překladu znamená most, a právě ten, který spojuje Švédsko s Dánskem, se stává místem zločinu. Kromě toho, že jsou tamní kriminalisté nuceni řešit složité vraždy, musí i spolupracovat. V lednu vyšla poslední – čtvrtá série, která slibuje velkolepou podívanou.

Lost in space. Americký sci-fi reboot stejnojmenného televizního seriálu z roku 1965 vás dostane do budoucnosti. V roce 2046 rodina Robinsonových, která cestuje vesmírem ke vzdálené planetě se svou kosmickou lodí Jupiter 2 náhle nečekaně uhne z kurzu a snaží se přežít v hlubokém kosmu. Prvních deset epizod můžete sledovat od května na Netflixu.

Altered Carbon. A ještě jeden kousek ze světa sci-fi. Altered Carbon je seriál o digitalizovaném lidském vědomí, které se po smrti vkládá lidem do páteře a umožňuje tak lidské osobnosti a jejím vzpomínkám přežít fyzickou smrt. Desetidílnou sérii můžete sledovat již od února na Netflixu.

Krypton. Krypton je super sejroš z dílny DC Universe, který se odehrává dvě generace před zničením domovské planety Supermana. Vydejte se do doby 200 let před jeho narozením, kdy se jeho dědeček Seg-El snaží vrátit čest své rodině a zachránit svět před chaosem. Osudy rodiny Elů můžete sledovat od března na Syfy.