Nejromantičtější místa na naší planetě. Kam vyrazíte?

David Šohaj

Někdo si na romantice ujíždí více, někdo méně – a někdo skoro vůbec. My věříme tomu, že alespoň trošku té romantiky čas od času uvítá ve svém životě snad úplně každý. A pokud ne, tak proč alespoň nenačerpat inspirace pro chvíle, kdy by se vám nějaká ta Amorova injekce mohla hodit, no ne? V dnešním žebříčku jsme se podívali na nejromantičtější místa na světě.

Ubud, Bali

Bali je nejen rájem podnikatelů na volné noze a lidí, kteří jsou už unaveni každodenním shonem. Své kouzlo má indonéský ostrov také pro romantické příležitosti. Ubud je menší město, které se nachází ve vnitrozemí ostrova. Stačí se podívat na video níže a pochopíte, proč je natolik oblíbené. Stačí si pronajmout skútr a můžete se vydat na poznávací cestu krajinou plnou exotických rýžových polí a unikátních přírodních výjevů. Za zhlédnutí stojí i jedinečné chrámy, které vás zasvětí do tradiční balijské kultury. Ve zdejším ráji na zemi samozřejmě najdete hned několik luxusních hotelů, ve kterých o vás budou pečovat jako o šlechtu. My jsme zvědavi, jak dlouho si Bali ještě zachová svou krásu v téměř nezměněné podobě – nálety turistů jsou každý rok větší a větší.

Bruggy, Belgie

Tohle kouzelné město najdete na severozápadě země, asi necelých sto kilometrů od hlavního města Bruselu. Prakticky celé Bruggy vypadají jako vystřižené z pohádky. Město na vás přímo dýchá středověkou atmosférou. Najdete tady hned několik krásných náměstí, romantických vodních kanálů a spoustu pamětihodností.Vůbec se nedivíme, že se Bruggám přezdívá „Benátky severu“. Unikátní dlážděné uličky dotvářejí kouzlo jednoho z nejromantičtějších měst.

Ostrov Skye, Skotsko

Malebný ostrov patří do britského souostroví Vnitřní Hebridy a je zdejším největším ostrovem. Takový výhled na okolní hory jste rozhodně ještě neviděli, nemluvě o naprosto okouzlující pobřežní scenérii. Skye je ideální pro turistické vyžití. Zdejší hrad Dunvegan patří k nejzajímavějším evropským památkám tohoto druhu. A co ta romantika? Procházka po zdejším pobřeží při večerním západu slunce – něco takového se dá slovy opravdu jen velmi těžko vylíčit. Skotsko je obecně i v dnešních dnech jednou z top evropských zemí, které si zachovaly tajuplnost a nostalgickou atmosféru.

Ostrov Padar

Tento ostrov najdete v Indonésii a pokud milujete téměř panenskou přírodu, jste na správném místě. Pro Padar jsou typické bílé, růžové a černé písečné pláže. Pokud se vydáte asi na třicetiminutovou túru na nejvyšší bod ostrova, výhled vás naprosto uchvátí. Indonésie je zkrátka ráj.

Cinque Terre, Itálie

Tahle skalnatá část přímořské italské riviéry vás zaručeně okouzlí. Je to neuvěřitelně romantické místo obklopené horami a Středozemním mořem. Severní Itálie sice možná není tím největším rájem pro turisty v klasickém pojetí, rozhodně ale má co nabídnout. Zelení porostlé horské vrcholy, neuvěřitelně pestré barevné domy a všudypřítomné dobré jídlo a pití. Prostě pohádka.