Nejslavnější animované postavy od Warner Bros. Kterou máte nejradši?

David Šohaj

Společnost Warner Bros. Entertainment právem patří k největším producentům v zábavním průmyslu na světě. Firma byla založena už roku 1923 ve slunné americké Kalifornii a z její stáje každým rokem vycházejí ty nejlepší (a nejoblíbenější) filmy, televizní pořady nebo třeba videohry. V našem dnešním žebříčku se zaměříme na animovanou tvorbu jejich studií a řekneme si více o těch nejúspěšnějších kreslených postavičkách.

Kačer Daffy

Tenhle bláznivý kačer je vlastně takovou warnerovskou obdobou Kačera Donalda od Walta Disneyho. Jeho postava vznikla už 17. dubna roku 1937 a jedním z jeho duchovních otců je legendární americký animátor Tex Avery. Kačer Daffy se spolu s dalšími postavami nejvíce proslavil díky sérii animovaných příběhů Looney Tunes, které u Warner Bros. vznikaly v letech 1930 až 1969.

Bugs Bunny

Tohle je bezesporu nejslavnější králík na světě. Poprvé se objevil v roce 1938, tehdy ještě pod jménem Happy Rabbit (Šťastný králík). Pod současným jménem Bugs Bunny se potom poprvé objevil o necelé dva roky později. Nejdříve byl vlastnictvím malé produkční firmičky Leon Schlesinger Productions, později jej přetáhli k Warner Bros. Zajímavostí je, že jeho původní hlas mu propůjčil slavný americký dabér a rádiový moderátor Mel Blanc. Daboval ho téměř 50 let, až do své smrti v roce 1989. Tenhle legendární králík ale samozřejmě žije dál vlastním životem. Během let dokonce dostal i osudovou partnerku – pohlednou Lolu Bunny.

Kojot Vilda

Wile E. Coyote neboli v českém znění Kojot Vilda je jednou z nejznámějších postav z už výše zmíněné série Looney Tunes. Postava původně vznikla v září roku 1949 a život jí vdechli výtvarníci Chuck Jones a Michael Maltese. Jeho úhlavním nepřítelem je exotický modrý pštros, kterého na celém světě znají jako ptáka Uličníka. Bohužel se mu to ale nikdy tak úplně nepovede. A to samo o sobě je samozřejmě ideální a zatraceně legrační zápletka pro nespočet dalších dobrodružství.

Pták Uličník

Uličník je pořádně vychytralý. Vždycky si to šikovně zařídí tak, že se nakonec všechny okolnosti obrátí přímo proti Vildovi a ten to pěkně odnese. Spolu s Kojotem Vildou vznikla jeho postava už v roce 1949 a tahle nerozlučná dvojka už nikdy nezanikla. V americké kultuře má navíc Uličník docela zvláštní a silný význam v rámci mainstreamové popkultury. Jeho jméno je například hned dvakrát citováno v populárním seriálu How I Met Your Mother (Jak jsem poznal vaši matku). V jedné z epizod ho jedna s postav označuje jako typického „pachatele“, který prostě dokáže uniknout z každé nastražené pasti.

Marťan Marvin

V Looney Tunes dokonce nechybí ani jeden zástupce mimozemského původu. Možná trošku překvapivě se ale jedná o jednoho z úhlavních nepřítel Bugse Bunnyho. Jeho postavička se poprvé objevila v roce 1948 a prakticky okamžitě se stal jedním z nejoblíbenějších (a také nejvýraznějších) členů „party“. Poznáte ho okamžitě – podle jeho typické uniformy, která je docela slušně inspirována starověkými římskými legionáři. Prostě mimozemský dobyvatel jako vyšitý. Marvin to dokonce dotáhnul na několik samostatných projektů. Jeho postava se objevila dokonce i v seriálu Městečko South Park.