Proč je váš partner v posteli jako prkno?

Lucie Bryndová

Bavit se svobodně o sexu už dávno není žádným tabu. Je to téma, které není cizí ani mužům, ani ženám. Jakmile se ale začnou při diskusi řešit sexuální problémy, pozornost se často stáčí pouze k ženám. Když zadáte do vyhledavače jakékoli slovní spojení, které se těchto potíží týká, vždy se zaměřují články nebo jednotlivé diskuse pouze na chování žen. Jako by za všechno mohly jen ony. M se ale dnes ptáme - proč jsou někteří muži v posteli absolutní dřeva?

  • Příliš si o sobě myslí. Jedním z důvodů, proč může být sex s vaším partnerem o ničem, je ten, že si moc věří. Nejčastěji se to týká bodybuilderů a pak neuznalých géniů ve druhém stupni alkoholismu. Muži prvního typu si myslí, že k tomu, aby byli pro ženy atraktivní, stačí, když budou zvedat těžké váhy ve fitku. A občas jim tohle honění si ega nahrazuje i samotný sex a chuť na něj. Druhý typ je spíše na slovesnou předehru, a tak se snaží všechno okecat. Takoví muži ženám většinou namluví, jak se s nimi budou mít nádherně, a myslí si, že z nich padnou na zadek. Jestli ho máte doma, pak od něj dejte radši rychle ruce pryč. Tohle je beznadějný pacient. Jasně, pokud je to hra a snaží se, abyste ho dobývala a vaše role se mění, pak je to v pořádku, ale pozor, ať nezaměňujete divadlo za realitu.
  • Nepřizná vlastní chybu. Za špatným výkonem ze strany partnera může stát celá řada jiných problémů. Má problémy s erekcí nebo s předčasnou ejakulací a namísto toho, aby šel k doktorovi a snažil se situaci řešit, polyká po hrstech prášky, které si sám naordinoval, nebo hůř, svaluje vinu pořád na vás. Z toho asi dobrý sex ani vztah nebude. Pokud stojíte o záchranu vztahu, snažte se ho donutit situaci řešit. Třeba to bude pouhá maličkost. Jestli se to týká chlapa, se kterým jste začala randit nedávno, je lepší takový vztah ukončit co nejdříve a najít si nového partnera. O sex o ničem do konce života asi nestojíte, ne?
  • Bojí se. Vypadá váš partner napnutě? Je hlasitý, hodně mluví, padají mu často věci z rukou a má stupidní poznámky na váš účet? Napětí se pak může projevit i v posteli a namísto toho, abyste se krásně doplňovali, on převzal na chvíli otěže a pak zase vy, zůstane všechna práce na vás. Na druhou stranu se ale můžete uklidnit tím, že se bojí, že jste pro něj příliš dobrá. Ne, že by tohle uvědomění si situace problém vyřešilo, ale minimálně se tomu můžete zasmát a zvedne vám to sebevědomí.
  • Je to psychopat. Mějte se na pozoru. Rozeznat psychopata od normálního člověka může být dost problematické. A jen podle toho, jak se chová v posteli, to často taky nezjistíte. Zpozorněte ale ve chvíli, kdy se během sexu změní z vášnivého milence na prkno.
  • Je unavený. Příčinou jeho prkennosti může být jen prachobyčejná únava. Jestliže se i přes velkou únavu snaží, aby vás uspokojil, ale je to spíš ještě horší, než kdyby nebylo nic, vysvětlete mu, že se nemusí přemáhat a že si to spolu můžete užít, až bude odpočatý. Nebo mu nabídněte, aby si lehl na záda a převezměte to sama, případně mu nabídněte masáž jako alternativu a zároveň příjemný relax.