Proč se muži bojí svatby?

Eva Vogelová

Svatba je velký závazek. Muži se jí bojí o něco více než ženy. Ty si manželstvím většinou chtějí pojistit vztah, ale pánové mají strach, že dostanou od své přítelkyně po svatbě řetěz s koulí na nohu.

Ženám dává manželství pocit jistoty, ale muži mají dojem, že ztrácí svobodu. Někteří pánové tvrdí ženám, že svatba nic neznamená, protože se mezi nimi nic nezmění, ale není to pravda. Když dva plánují svatbu, znamená to, že chtějí svoji lásku ztvrdit do konce života. Muži sice vědí, že se v budoucnu při nejhorším mohou nechat rozvést, ale jde o dlouhý a náročný proces.

Taky se bojí, že přijdou o komfort. Pokud manželský pár plánuje rodinu, oba budou muset změnit svůj životní styl a přizpůsobit se novým přírůstkům v rodině, což někteří pánové nesou velmi těžko.

A za další – někteří pánové vydělávají více peněz než jejich partnerky a jsou na to hrdí. Dokud nejsou manželi, možná ještě využívají oddělené účty. Každý má své peníze a dělí se o všechno napůl. V manželství už to ale nemusí být tak snadné. Když má víc peněz muž, je logické, že více investuje do společného majetku. Problém by nastal ve chvíli, kdyby si správně neošetřil předmanželskou smlouvu a musel by své bývalé ženě po rozvodu vyplatit velkou část svého majetku. Muži se dívají do budoucna a rozhodně nemají zájem své peníze investovat do ženy, se kterou se možná v budoucnu nepohodnou. Nyní se mohou milovat, ale za pár let to může být jinak. Nikdy nemůže vědět, zda ho žena nepodvede se sousedem.