Dopřejte své vagíně speciální dietu

Lucie Bryndová

Určitě jste už jste slyšely, že různé potraviny, alkohol či kouření mají vliv na chuť sperma. A ne jinak tomu je i u žen. Nejde vždy ale pouze o chuť vaginálního sekretu. To, co jíte, může do jisté míry ovlivnit mnohem víc. Ať už je to vaše libido, intenzita orgasmu nebo pH vašeho intimního prostředí. Jaké jídlo vám bude zaručeně svědčit?

  • Jablka. Ženy, které konzumují denně jablka, jsou dle studie Urologické kliniky nemocnice Santa Chiara v italském Trentu mnohem náruživější, častěji sexuálně uspokojené a snadněji schopné dosáhnout orgasmu ve srovnání s těmi, které jablka nejedí. Zkuste zařadit do jídelníčku toto ovoce častěji a uvidíte, jestli to na vás bude mít také pozitivní vliv. Za zkoušku nic nedáte.
  • Probiotika. Probiotika jsou nejen skvělou podporou vaší střevní mikroflóry během užívání antibiotik, ale také vynikají prevencí před problémy s močovými cestami. Obsahují pětadvacet miliard živých kultur, což v žádných potravinách nemáte šanci spořádat.
  • Zelený čaj. Říká se, že tein, který zelený čaj obsahuje, pomáhá zmírnit příznaky PMS, a co víc, polyfenolické katechiny v zeleném čaji obsažené mohou podle výzkumu časopisu Frontiers in Microbiology zabít bakterii E. coli, která nejčastěji vyvolává infekci močového měchýře.
  • Luštěniny, celozrnné pečivo, zelenina. Co mají všechny tyto potraviny společného? Jsou bohaté na vlákninu. Vláknina patří mezi významná prebiotika, což jsou látky, které nedokáže střevo strávit a stávají se tak živinami pro bakterie, které jsou lidskému organismu prospěšné a jsou součástí střevní mikroflóry. A jak udržet zdravé prostředí vagíny? Hlavně tím, že se budete snažit udržet zdravé své tlusté střevo.
  • Jogurt. Obdobně prospěšná jsou probiotika, která můžete najít například v jogurtu. Ta také pomáhají udržet zdravé bakteriální prostředí vašich intimních míst. Stejně tak je pravidelná konzumace jogurtu skvělou prevencí před infekcemi močových cest, bakteriální vaginózou nebo kvasinkovou infekcí. Vždy ale pamatujte na to, že jde pouze o prevenci a že je vaše sexuální zdraví hlavně otázkou vašeho zodpovědného přístupu k sexuálnímu životu.
  • Tučné ryby. Pětaosmdesát gramů lososa zastoupí denní doporučenou dávku vitaminu D a omega-3 mastných kyselin. Všechny tyto živiny jsou doslova potravou pro vaše srdce. Dokorka Alyssa Dweck z Mount Kisco Medical Group v New Yorku říká, že vše, co je dobré pro srdce, je skvělé i pro vaše vzrušení. Konzumace tučných ryb zlepší váš krevní oběh, čímž se vám lépe prokrví pánevní dno.
  • Voda. Pít dostatečné množství vody je skvělé snad pro všechno. Voda je základním stavebním materiálem těla. Nejvíce vody se paradoxně nachází v mozku, proto na její nedostatek reaguje hlava jako první. Voda navíc potlačuje chuť k jídlu, tlumí bolest, rozvádí bílkoviny a sacharidy po těle a co vás bude zajímat ze všeho nejvíce, pomáhá udržovat vlhkost a přirozenou lubrikaci vašich intimních partií.
  • Ovoce. Ženy, které jedí dvě a více porcí ovoce denně, mají prý o jedenáct procent nižší pravděpodobnost vzniku myomů, neboli nejčastěji se vyskytujících nádorů v oblasti ženského genitálního traktu, které způsobují nepříjemnou bolest v pánevní oblasti či nepravidelné krvácení. Konzumací ovoce současně přijmete potřebnou vlákninu, která přispěje ke zdravému prostředí vaší vagíny.