Tip na dobrý festival: Beseda u bigbítu ukáže to zajímavé z CZ/SK scény

Redakce

Jesti vás nelákají obří rozměry a jména festivalů jako Votvírák, Rock for People nebo Colours of Ostrava, možná oceníte menší, ale dramaturgií o to kvalitnější festival Beseda u bigbítu. Koná se 31. 7. – 1. 8. v Tasově nedaleko Hodonína a jeho organizátoři sestavili program zhruba ze čtyřiceti kapel, které tvoří to nejzajímavější na české a slovenské scéně.

Informace o kapelách, které zahrají na festivalu

V Tasově se tak na křect scénách ukáží klubové hvězdy: například Vložte kočku, kteří nedávno vydali další povedené album Hedvika (report ze křtu), Igor Bruso se svými osudovými DeathsMonikino kino neboli Monika Midriaková a Petr Marek s písničkami ze sympaticky melancholického alba Prázdniny nebo hlučná kapela Nod Nod zpěvačky Veroniky Buriánkové z oblíbené skupiny Kalle. Prostor dostane i slovenské scéna okolo labelu Slnko Records: O Korben Dallas nebo Bad Karma Boy jsme psali v souvislosti s jejich silnými, nikterak afektovanými písničkářskými alby, elektronický projekt s prvky lidové hudby Fallgrapp vyhrál nedávno na plné čáře slovenské Radio_Head Awards (zpráva). 

5 skvělých slovenských desek

Mezi zahraniční hvězdičky se zařadí německý krautrock Von Spar, které jsme měli možnost vidět v březnu v Praze na Electronic Beats. Zahrají i skupiny z Maďarska či Polska, což jsou spřátelé státy festivalu. Lístek na celou dobu akce stojí 546 Kč. (red)