V čem jsou kočky jiné než kocouři?

Paga

Každá kočka je jiná osobnost, stejně jako nejsou lidé stejní jeden jako druhý. Nicméně existuje několik rysů, které jsou typické především pro samičky těchto úchvatných mazlíčků.

Možná si myslíte, že je značkování doménou kocourů, ale opak je pravdou. Když kočka zacítí někde kocoura, může se podle webu Cuteness.com stát, že začne značkovat, aby mu ukázala své teritorium.

Nejčastěji se kočky roztouží s přicházejícím teplem. Což vzhledem k tomu, že koťata teplo potřebují, dává smysl. Vůbec nejlepší je ale kočku vykastrovat – ušetříte spoustu trápení a starostí sobě i jí.

Diskuze

Kočky jsou, podobně jako fenky, taky více vysazené na jídlo. Budou s vámi „diskutovat“ nebo vás otravovat, dokud jim nedáte, co chtějí. V domácnosti, kde je víc koček, mohou nastat boje o pozici alfa samice. Zatímco u kocourů to bude velké zvíře s nejlepšími bojovými schopnostmi, mezi samicemi to bude dost možná nejstarší kočka s nejlepším poutem s člověkem, tedy vámi.

Pokud má vaše kočka pocit, že máte mezery v lovení, nejenom, že vám bude nosit mrtvoly, ale i polomrtvoly. To proto, že kočky jsou dokonalé adoptivní matky a chtějí vás to pořádně naučit na trošku přizabitém zvířeti.

Krásný pozdrav

Kočky si taky dělí své pole působnosti na jednotlivá teritoria. V teple je budou kvůli páření rozšiřovat, všimněte si, že se kočka bude častěji tulit k nábytku a podobně.

Častěji než kocouři se taky kočky rády „zdraví“. Dělají to tak, že si o vás otřou tlamičku a čumák, to především proto, aby si vás označkovaly. Dokonce je můžete přimět, aby se to stalo pravidlem!