Ví váš pes, jak moc ho milujete?

Pavla Gabrhelíková

Snažíme se jim dávat co nejkvalitnější stravu, pečujeme o jejich zdraví a mazlíme je při každé příležitosti. Vysíláme jim tím ale opravdu srozumitelnou zprávu, že je milujeme? Chápou psi, jak moc nám na nich záleží?

Máme pro vás dobrou zprávu. Podle webu Cuteness.com všechno nasvědčuje tomu, že ano!

Podle doktora Briana Harea, specialisty na psí chování, naši psi vědí, že je máme rádi, díky biologickému základu, který jsme si mezi sebou vytvořili. Když se na psy díváme nebo jsme v jejich přítomnosti, vylučujeme totiž více hormonu oxytocinu, stejně jako když jsme v přítomnosti dětí.

Proto pociťujeme nával radosti, když vidíme naše zvíře, a psi tuto lásku cítí. Náš mozek se koupe v chemikálii štěstí, kterou sám vylučuje, a pes se na nás dívá jako na nejmilovanější bytost na světě. V podstatě nás za to objímá očima.

Dobrou noc

Psi taky velmi podobně jako lidi spí, je proto nasnadě, že tak i sní. V REM fázi jste pravděpodobně hrdinou jejich snů, vybavuje se jim vše pozitivní i negativní. Podle doktora Barretta jsme na této úrovni se psy spojení.

I když máte někdy pocit, že byste museli umět mluvit psí řečí, aby vás miláček pochopil, co všechno pro něj děláte, není to tak. Psi sice vnímají lásku jinak, ale i tak vědí, jak moc je milujeme.

Témata:, , ,