11 věcí, které byste měli vědět o lidech ve znamení Vah

Paga

Jste v blízkém kontaktu s Váhou? Tohle byste měli vědět...

 1. Jsou tak trochu jiné. Obzvlášt to platí o Váhách narozených někdy mezi 4. a 13. říjnem. Jsou prostě… divné. Z ničeho nic se začnou chovat jako kočka, mají bizarní taneční pohyby při vaření nebo vás vyděsí nějakým podivným zvukem. Tyto projevy mizí stejně rychle, jako přišly. Pokud to nepovažujete za roztomilé, raději se držte od Vah dál.
 2. Jsou nerozhodné. Anebo ne? Je jedno, jestli se rozhodují, jaký bonbón si vytáhnou z bonboniéry, mění práci nebo si vybírají z menu v restauraci. Vždycky je to dilema. Jakmile učiní rozhodnutí, hned o něm začnou pochybovat. Některé Váhy stráví život v úvahách: „A co kdybych šel doleva a ne doprava?“
 3. Jsou peacemakeři. Váhy prostě chtějí světový mír. A můžete jim to rozmlouvat, jak chcete – budou ho nastolovat všude tam, kam dosáhnou. Nesnášejí nespravedlnost a jsou ochotné proti ní udělat cokoliv. Samozřejmě kromě toho, aby narušovali klid a mír někoho jiného. Jako diplomati vyjdou vždycky s každým. Až je to někdy otravné.
 4. Neumějí říkat ne. Mají seznam úkolů dlouhý cca šestnáct stránek. A to jenom proto, že i na poslední chvíli souhlasí se vším. Proto pak dodělávají úkol za kolegu, učí se se sestřenkou matiku den před testem nebo pomáhají kamarádovi vypracovat CV. A vždy s úsměvem na tváři! Pokud se chystáte toho zneužít, pravděpodobně se vám to podaří.
 5. Bojí se, že jim něco uteče. A nejraději by proto seděli jednou zadnicí na několika bodech. Proto věčně neví, jestli jít za kámoškou na párty, nebo na výstavu stanů. Co když jim něco uteče? Co když se někomu stane trapas roku a oni u toho nebudou? Co když prošvihnou památný okamžik? Když se tak stane, neuvěřitelně žárlí na všechny kamarády, kteří měli to štěstí a byli ve správný čas na správném místě.
 6. Jsou mistry flirtování. Ne že by svůj protějšek někdy podvedly, to rozhodně ne! Ale umí si nenásilně dokázat, že za to ještě pořád stojí.
 7. Občas potřebují dobít baterky. Nepleťte si to, přátelé, s leností! Váhy někdy prostě potřebují samotu a bezpečí. Potom, co se neustále snaží zachránit celý svět, je to nasnadě. Jakmile trochu dobijí baterky, zase to rozjedou naplno.
 8. Mají rády krásné věci. Váhy patří k materialistům. Nejsou marnivé, ale za dekorace do bytu nebo boty jsou ochotné utratit majlant. To ale neznamená, že potřebují, abyste je zahrnovali diamanty (i když by určitě neodmítly). Stačí, když je necháte obklopovat se hezkými věcmi.
 9. Jsou skvělými posluchači. Jsou vždy k dispozici, aby nabídly své pozorné ucho a vyslechly vás. Umí člověku dodat emocionální podporu i pocit, že zvládne všechno na světě. I když to neznamená, že vaše problémy jako zázrakem zmizí, rozhodně se vám po návštěvě Váhy budou zvládat líp.
 10. Mají rády nové výzvy. Váhy možná vypadají jako lenoši, ale vždycky jdou vstříc nějakému dobrodružství, a to ať už jde o lekce kytary, trénink famfrpálu, nebo učení nového jazyka. Dokonce i když jsou šťastné, neustále potřebují mít před nosem mrkvičku a snažit se ji dohonit.
 11. Milují podzim. Ty krásné barvy, ten svěží vzduch, a hlavně HALLOWEEN! Mají kolem něj narozky a navíc zbožňují tento svátek plný autentických dekorací a světýlek.