12 úžasných psích plemen, která milují zimu a sníh

Pavla Gabrhelíková

Místo jara je venku zima, až praští. Tak jsme se rozhodli vám předvést psy, kteří by z takového počasí měli tu největší radost!

 1. Akita. Pes z japonských hor vydrží opravdu drsné podmínky. Jestli máte penzion nebo chatu v horách, určitě doporučujeme. Potřebuje pevnou ruku, ale pak je z něj pes, kterého váže k jeho rodině abnormálně silné pouto.
 2. Aljašský malamut. Pes, často zaměňovaný s huskym, je o poznání mohutnější, než jeho horský kolega. Malamut je plný síly a energie. Aby ne! Kolem polárního kruhu tahají několik hodin v kuse sáně! Proto než si ho pořídíte, zvažte, jestli jste schopni ho pořádně zaměstnat.
 3. Anatolský pastevecký pes. Je ideální do jakéhokoliv počasí, vlastně neexistují povětrnostní podmínky, které by ho rozhodily. Je skvělý do velké rodiny s dětmi, které miluje. Ale pozor, než si ho pořídíte, navštivte chovatele. Překvapí vás, jak je obří!
 4. Bernský salašnický pes. Tento horský pes má veselou povahu, ideální do rodin s dětmi jakéhokoliv věku. Má však opravdu bohatou srst, takže žádnému alergikovy nedoporčujeme, aby se zdržoval v jeho přítomnosti.
 5. Samojed. Milé a temperamentní plemeno má tak trochu vlastní hlavu. Naučit ho přivolání je téměř nadlidský úkol. Doporučujeme ho těm, kteří milují sněhové aktivity. Jedině ti ho totiž dokáží dostatečně vyblbnout.
 6. Čau Čau. Pes s kočičí povahou má modrý jazyk a k dětem ho moc nedoporučujeme. Je schopný se přizpůsobit opravdu extrémní zimě. Ale potřebuje skutečně pevnou ruku.
 7. Německý ovčák. Toto populární plemeno je úžasně přizpůsobivé. Ovčáci jsou učenliví, loajální a výborní hlídači.
 8. Velký švýcarský salašnický pes. Je to taková krátkosrstá verze bernského salašnického psa. Využívali je farmáři k ohlídání majetku. Jsou velmi energičtí a odolní. A buďte si jistí, že pokud bude na zahadě on, nikdo cizí si tam netroufne.
 9. Pyrenejský horský pes. Plemeno, které v minulosti pomáhalo pastevcům. Jsou obří a velmi chytří. Nestačí je unavit fyicky, musíte zaměstnat i jejich hlavu. Má extrémně huňatý kožich, který ho ochrání před velkou zimou.
 10. Vlčí špic. U nás ne příliš obvyklé plemeno. Velká verze špice miluje blbnutí ve sněhu! Jde o velmi bystrého a aktivního psa, který je až nezvykle závislý na svém majiteli.
 11. Novofundlandský pes. Nejenom, že miluje sníh, ale můžete ho vidět i asistovat na lodi. Je to prostě pes do nepohody. Moc toho nenaštěká, avšak slintat zvládne za dva!
 12. Americký eskymácký pes. Nepříliš velký pes potřebuje k životu chladnější podnebí. Ve střední Evropě by nebyl zrovna nejspokojenější. Možná proto jste ho nikdy na ulici nepotkali.