17 člověčích pokrmů, o které se můžete klidně podělit se svým psem

Pavla Gabrhelíková

Taky vám někdy něco odpadne od stolu a rovnou do psí tlamy? Jen málokterý pejskař je tak důsledný, že se o své jídlo nedělí se psem. Podívejte se, čeho jim klidně můžete dávat víc bez pocitu viny.

 1. Meloun. Červený meloun psi milují. Před podáním exotičtějších druhů melounů raději ověřte, že nejsou pro psy jedovaté. A pozor, i pejsek bude po melounu učůraný!
 2. Bobulovité plody. Tepelně neupravené borůvky, ostružiny, jahody, ostružiny i maliny jsou pro naše psí přátele stejně prospěšné jako pro nás. Plody jsou totiž plné přírodních antioxidantů.
 3. Jablka. Ale pozor, bez jadérek, ta jsou pro psy jedovatá! Nicmén dužina je pro ně velmi zdravá a mají ji rádi.
 4. Mrkev. Křupavá kořenová zelenina je plná vitamínů a pomáhá pejskovi čistit zuby. Nemá moc kalorií, nicméně pokud jí pes sežere hodně, bude se mu hůř trávit. A nejlepší je mrkev pejskovi přemrazit.
 5. Arašídové máslo. Je plné živin a pejsci, narozdíl od lidí, netrpí alergií na arašídy.
 6. Sýr. Naopak intolerancí laktózy trpí i psi. Proto až jim dáte sýr poprvé, sledujte jejich reakci. Pokud bude vše v pořádku, podělte se se psem o jakýkoliv druh sýru.
 7. Banán. Ovoce plné draslíku prospívá psímu trávení. Pokud vašemu psovi chutná, klidně ho jím ládujte.
 8. Fazolky. Jen pozor, aby nebyly příliš slané. Ale z konzervy v nálevu jsou v pořádku.
 9. Slunečnicová semínka. Jsou velmi kalorická, tedy ideální pro psy, kteří jsou příliš hubení. Pokud má váš pes sklony k nadváze, hlídejte doporučenou denní dávku.
 10. Kešu. Plné kalcia, magnézia a proteinů. Ale taktéž pro psy velmi kalorické.
 11. Kokos. Ať už dáte psovi k rozkousání celý čertvý kokos (pozor na suchý kokos, jeho úlomky mohou být nebezpečné!) nebo mu nasypete do jídla strouhaný sušený, je to v pořádku.
 12. Vajíčka. Syrová vajíčka dávejte raději jen z ověřeného zdroje, ale vařená můžete odkudkoliv. Opět pozor na sůl.
 13. Med. Má blahodárné účinky na člověčí i psí zdraví. Je plný vitaminů kalcia i antioxidantů. Pokud máte pejska, který trpí na problémy s kůží, určitě se s ním o med dělte o to víc.
 14. Popcorn. Zdravá svačinka u filmu. Popcorn vlastně není nic než kukuřice, obsahuje i riboflavin a thiamin, které psům pomáhají k lepšímu zraku.
 15. Quinoa. Skvělá příloha ke granulím. Tak až si ji příště budete dělat k večeři, něco přihoďte i do psí misky.
 16. Jogurt. Nejlépe neochucený. Pokud ho dáte moc, pejskovi může způsobit průjem. Ale v malém množství je dobrý pro psí bříško.
 17. Maso. Pejsci maso samozřejmě milují. Jestli máte k večeři ne příliš kořeněné kuřecí, krůtí nebo i vepřové, klidně kousek psovi dejte. Nejlepší je ale maso syrové. Vědě o krmení syrovým masem se říká BARF. Více se o tomto typu stravy dozvíte ZDE.