4 důkazy, že jste se v životě posunuli dál, než si myslíte

Eva Vogelová

Život utíká rychle a často si ani nestihnete uvědomit, jak jste se během poměrně krátkého časového úseku posunuli. Možná vám některé věci přijdou samozřejmé a nevnímáte je jako úspěch, ale měli byste. Samo od sebe se nic neudělá. Všechno je pouze vaše práce. Pochvalte se za ni!

  1. Platíte účty včas a žádné peníze nikomu nedlužíte

Začali jste platit všechno včas. Nemusíte mít obavy, že si za pár dní z vlastního mobilu už nezavoláte, protože si dáváte pozor na placení tarifu. Pronajímatel bytu vám nevyhrožuje, že vás vyhodí, protože mu platíte včas a možná i s předstihem. Dokážete ušetřit i na dovolenou. Když jste schopní si konečně pokrýt veškeré náklady sami a ještě vám něco zbude, jste dospělí. Pochopili jste, že utrácet peníze za zbytečnosti a na úkor toho neplatit potřebné věci včas se nevyplácí. Očividně už nemáte život na háku jako dříve. Můžete být na sebe hrdí!

  1. Nechodíte s někým jen proto, že nechcete být sami

Do vztahů se nehrnete velkou rychlostí. Nejdříve se snažíte člověka, který se vám líbí, poznat. Potřebujete zjistit, že si spolu máte co říct, sdílíte podobné koníčky a příliš se neodlišujete ve svých prioritách. Do vztahu jdete ve chvíli, kdy máte pocit, že se k sobě hodíte. Raději budete sami, než abyste chodili s někým, s kým si zcela nerozumíte. Dospěli jste k názoru, že být chvíli single není tak špatné. Víte, že udržovat s někým vztah jen proto, abyste nebyli sami, je zvrácené. Patrně byste si spolu moc nerozuměli a později se stejně rozešli. Způsobili byste si tím akorát potíže. Raději rozumně počkáte na toho, s kým vám bude dobře. Pokud jste dříve chodili s mnoha lidmi jen kvůli vzhledu či své samotě, jde o velký posun ve vnímání vztahů. Dokázali jste si utřídit priority a žije se vám díky tomu lépe.

  1. Když se vidíte se svojí rodinou, odkládáte mobilní telefon

V dnešní době je těžké vydržet několik hodin bez mobilu. Většina lidí si zvykla na to, že se na internetu dozvídá spoustu novinek. Točí se tam všechno velmi rychle, a když nejste neustále online, unikne vám spousta informací. Navštěvujete své blízké, aniž byste se museli neustále dívat do mobilu? Zasloužíte si pochvalu. Nejspíš jste pochopili, že strávený čas s rodinou je velmi vzácný. Záleží vám na něm mnohem víc než na internetu. Když řešíte nebo prožíváte něco důležitého, nemáte problém se odpojit ze sítě. Možná si to nemyslíte, ale posouváte se dál.

  1. Máte práci

Možná máte dojem, že pracovat je samozřejmost. Vzpomeňte si ale na svoji situaci před pár měsíci či lety. Možná jste neměli stabilní příjem nebo jste nemohli žádnou normální práci najít. Nyní pracujete. Začátky jsou vždycky nejtěžší. Pokud jste se přes ně už přenesli, můžete být na sebe hrdí. Není to samozřejmost, spousta lidí práci nemá a živoří. Možná nemáte práci, o které jste snili, ale zvládáte ji a díky ní si vyděláte na živobytí a i to je skvělé. Navíc kdo říká, že jednou nemůžete najít práci snů!