7 důležitých věcí, na které byste v novém roce neměli zapomínat

Eva Vogelová

Nový rok 2018 už začal a většina z vás na své předsevzetí už zapomněla. Existují však věci, které byste si měli připomenout. Přečtěte si o nich.

  1. Kde jste, neznamená, kdo jste

Když procházíte složitou fází života, zatlačte negativní myšlenky do pozadí a připomínejte si, že jste bojovníci. Pokud zatnete zuby, můžete se dostat na místo, kde chcete být. Ponechte si velkou vzdálenost mezi místem, kde v životě právě jste a kam chcete dojít, aby vás to během posunu inspirovalo. Vytvořte most, který vám pomůže se tam po malých krůčcích dostat.

  1. Nebýt první je v pořádku

Potlačte hořkou porážku. Prohra vás činí více lidskými než vítězství. Naučí vás skromnosti. Umožní vám najít odvahu vstát z hlubin beznaděje a zaslouženě dojít až na vrchol. Moudrý člověk se může více ponaučit z porážky než ze svého vítězství.

  1. Trpělivost je důležitá

Ať už jde o jakýkoliv cíl, získat partnera, dostat dobrou práci nebo se dostat do vysněné země, uvědomte si, že jedině trpělivost přináší ovoce. Všechny skvělé věci vyžadují čas a spoustu úsilí. Jděte si za svým cílem, propůjčte mu všechno, ale hlavně neztrácejte hlavu, když se to nebude hned dařit nebo to bude trvat dlouho.

  1. Lidé přicházejí a odcházejí

Lidé do našeho života přicházejí jen ze dvou důvodů, buď nás něco naučí, nebo my něco naučíme je. Možná vás opustil dobrý kamarád nebo partner a vy jste teď z toho smutní. Berte to tak, že se od vás odloučil, protože už vám neměl co nabídnout nebo vy jemu. Vše jste se od něj už naučili nebo on od vás. Přišel čas nechat ho jít. Zanedlouho určitě potkáte někoho, s kým si budete mít co nového předat.

  1. Nenechte se ovlivnit ostatními

Nikdo jiný nedokáže pochopit vaši cestu a nikdo jiný ani nemusí. Nikdo jiný vás nemůže naučit, jak se po pádu zvednout. Nikdo jiný nemůže hledat vaše cíle. Buďte pyšní na to, jak jste reagovali v minulosti na výzvy, kterými vás život potrápil. Byli jste odvážní. Nikdy nepřestávejte věřit v sebe.

  1. Většina obav je naprosto iracionální

Většina z nás se v životě bojí různých věcí. Někdy si své obavy sami dokonce dobrovolně zvětšujeme. V hlavách máme různé představy o tom, jak asi dopadnou zkoušky ve škole, pracovní pohovory, rande a další různě důležité věci. Většinou ty okamžiky, kterých jsme se tolik báli, nejsou tak hrozné, jak jsme si je původně představovali. Některé strachy, které nás dělají úzkostnějšími, jsou vážně zbytečné. Uvědomte si to a nebojte se už tolik.

  1. Žijeme teď a tady

Všichni tak nějak víme, že je nejlepší řešit věci, které prožíváme, tady a teď. Zaobírat se myšlenkami na minulost a budoucnost nemá pro náš život moc smysl. Necháváme, aby naše traumata z minulosti vyplývala neustále na povrch, ačkoliv bychom je měli nechat odejít. Někdy máme obavy z budoucnosti, i když víme, že v tento moment většinou věci ovlivnit nijak nemůžeme. Často zapomínáme na to, že bychom si měli užívat přítomného okamžiku, protože život není nekonečný. Nepřežívejte, ale žijte naplno, dokud můžete.