David Deyl vydává v říjnu desku, Mandrage jedou na druhou část turné

Redakce

Písničkář David Deyl založil vlasní vydavatelství DADE music a na něm vydá na začátku října své třetí album (o písničce, kde se rýmují slova mrak a frak, jsme psali tady). Všechny skladby budou ve stylu classical crossover, tedy s velkým orchestrem (teplickou filharmonií), velkolepými aranžemi a zvukem. „Konečně jsem našel žánr, který je mému srdci nejbližší a v rámci kterého mohu využít hlasové dispozice. Nové písničky jsem komponoval s nadšením,řekl Deyl. 

Poslechněte si Davida Deyla v Youradiu

Deyl na album zařadil také písničky od „classical crossover autorů“ Lary Fabien a Joshe Grobana a také cover Holubího domu od Jarosalva Uhlíře. Deyl písničku zpíval v pořadu To byl náš hit. Po hudební stránce pracoval Deyl na desce s Davidem Solařem (Kozí příběh, Fair Play) a Marcusem Tranem (Ewa Farna), o texty se postaral Xindl X, Jana Rolincová – Hádlová nebo Magdalena Drsová.

V říjnu o sobě opět dají vědět také Mandrage, kteří vyrážejí na druhou část svého turné k desce Siluety (recenze). Začínají 8. října v Litoměřicích, končí 22. listopadu ve Frýdku Místku. Předkapelu jim budou dělat slovenští The Paranoid. (sli)

Siluety Tour Part II

8. 10. Litoměřice (DK), 11. 10. Sušice (Sokolovna), 17. 10. Břeclav (Sokolovna), 18. 10. Vamberk (Sokolovna), 24. 10. Cheb (KC Svoboda), 25. 10. Kladno (KD), 31. 10. Česká Lípa (KD Crystal), 1. 11. Trutnov (Uffo), 14. 11. Hořice (KD), 15. 11. Tábor (Palcát), 21. 11. Kolín (Staré Lázně), 22. 11. Frýdek Místek (KD)