Hankovy štěky: 5 věcí, které se změní, když si pořídíte psa

Pavla Gabrhelíková

Pokud si místo dítěte pořizujete psa, nemyslete si, že to bude snazší. Pokud se k nám nechováte jako idioti, je s námi spoustu práce a váš život, byt, ani okolí už nikdy nebude jako dřív.

  1. Jídlo není nikdy v bezpečí. Panička velice rychle pochopila, že žádný stůl není vysoký a žádné jídlo dost odpuzující na to, aby všechno odhalené neskončilo v mém žaludku. A nepomůže to zabalit do staniolu, krabičky nebo sáčku. Kam vyskočím, vylezu nebo dosáhnu, tam žeru. Zbytky jídla jsou u nás zavřené v bezpečí mikrovlnky, trouby nebo lednice.
  2. Musíte nás poznat. Moje plemeno nepatří k bezproblémovým. Takže se panička musela začít vzdělávat ve výcviku i výchově. Seznámit se s různými kynology a naučit se rozlišovat, kdo mele blbosti a kdo jí se mnou fakt může pomoct. Při tomto procesu narazíte na lidi, se kterými byste normálně do styku nikdy nepřišli a děláte věci, které vás nikdy nenapadly.
  3. Po práci šup domů. Když je člověk bez zodpovědnosti, složí hlavu kdekoliv, nají se čehokoliv a dělá si, co chce. Jenže když na vás doma čeká němá tvář, co ze všeho nejraději cupuje gauč, když se jen o pár minut zpozdíte, rychle po práci běžíte domů a ne do hospody. Po hodinové procházce už se vám vlastně ani nikam nechce, tak ležíte v posteli s námi. Sbohem, alkohole a párty!
  4. Zrušíte koberce. V prvním bytě jsme měli krásný a heboučký bílý koberec. Za dva měsíce po mém příchodu vypadal jako putovní deka ve squatu. No jo, tady si ublinknu, tady nestihnu zakňučet, že chci ven, a najednou je z vnitřku venek. S námi po boku ani nezkoušejte pláno-vat domácnost bez plovky a kachliček.
  5. Žádné válení na gauči. Paniččiny víkendy byly dřív pohybu prosté. Potom, co jsem významně vylepšil její život, začala dokonce vnímat roční období. A kdyby se jí nikam náhodou nechtělo, budu doma zlobit tak, že stejně nakonec z toho gauče sleze a raději se mnou půjde na dvě hodiny ven. My pitbulové jsme totiž ti nejlepší osobní trenéři!